Зміни в податковому законодавстві, які запрацювали в Україні з 1 серпня

Дата: 08.08.2023 19:40

1 серпня 2023 року набрав чинності Закон України 3219-IX від 30.06.2023 р., відповідно до якого було внесено ряд змін до податкового законодавства України.

Юридичний порадник для ВПО пропонує ознайомитися із найбільш актуальними податковими новинами.

Отож, з 1 серпня:

1. Скасовано можливість для ФОП ІІІ групи сплачувати єдиний податок у зменшеному “пільговому” розмірі - 2 % (замість довоєнних 5 %) від суми доходу.

Платник податків буде автоматично переведений на систему, на якій перебував до обрання спрощеної системи.

В той же ж час новостворені підприємці, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП ІІІ групи зі ставкою 5%.

2. Відновлено обов’язок сплачувати єдиний податок для ФОП - платників єдиного податку І та ІІ груп, крім тих, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованій території України.

3. Відновлено терміни надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій та розгляду скарг платників податків на рішення контролюючих органів, а також терміни надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів.

Нагадуємо:

  • індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства надаються протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення контролюючим органом;
  • платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено Податковим кодексом), а при проведенні зустрічної звірки - протягом 10 робочих днів.

4. Відновлено перевірки, але лише для суб'єктів господарювання, які:

  • працюють з підакцизною продукцією;
  • займаються азартними іграми;
  • надають фінансові, платіжні послуги.

5. Визначено, що компенсація за пошкоджене та знищене майно, яку платник податку отримав відповідно до Закону «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України…» не підлягає оподаткуванню.

Детально про всі податкові зміни можна дізнатися з Інформаційного листа ДПС України №4/2023 - http://surl.li/jnqkq