Корупція в оборонному відомстві під час війни? Перевірять інформацію про завищені ціни при закупівлях в Міноборони

Дата: 21.01.2023 14:48

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки викликає на засідання керівництво Міністерства оборони. Приводом для цього стала інформація у ЗМІ про нібито закупівлі харчів для військових за цінами, які вище у декілька раз, ніж у роздрібних закладах торгівлі.

Про це написала заступник голови Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла у Facebook.

“Викликаємо керівництво Міністерства оборони України на Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки”, – написала Безугла.

Перед цим нардеп зазначала, що у відомстві відбувається перевірка, працюють аудитори.

“Щодо закупівель в Міністерстві оборони України: такі націнки не тільки по харчуванню. І комплекс питань не обмежується, а чи може міністерство закупати китайські дрончики. Державна аудиторська служба якраз проводить перевірку Міноборони і за результатами, а також роботи правоохоронних органів, очікуємо резонансних висновків”, – повідомила Мар’яна Безугла.

Даний скандал виник після того, як за повідомленням видання Zn.ua, у них опинилась угода Міністерства оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих далеко від лінії зіткнення - у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. 

Угода вартістю 13,16 мільярда гривень укладена 23 грудня 2022 року і ціни в угоді на найбільш ходові харчі виявилися завищеними в 2–3 рази!

Зокрема, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку. Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн. Куряче стегно замовили по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.