Корупція в закупівлях харчів для ЗСУ: в НАБУ повідомили про продовження розслідування

Дата: 14.02.2024 19:45

В межах розслідування кримінального провадження щодо закупівлі Міноборони України послуги з організації харчування у період з лютого 2022 року по червень 2023 року детективи НАБУ підтвердили факти існування корупційної схеми, в результаті якої значно завищувались ціни на деякі категорії продуктів.

"Таким чином недоброчесні постачальники отримують надприбутки та фактично наживаються на армії під час повномасштабної агресії рф" - зазначили в НАБУ.

Зокрема, там уточнили, що застосування наявної системи закупівель дозволяє постачальникам вдаватися до зловживань при формуванні ціни на ходові групи продуктів: яйця продають втридорога, а лосось або лохину, які не побачиш в раціоні військових, – за цінами, в рази нижче ринкових. 

Наразі вилучається та вивчається велика кількість документів складського обліку військових частин, одержувачів послуги для встановлення обсягів постачання всіх найменувань продуктів. Призначено низку експертиз, триває збір додаткових матеріалів.

Так, в НАБУ оприлюднили відповідні фото, на яких, як повідомляється лише третина документів, вилучених під час проведення слідчих дій.

1

Для усунення передумов таких зловживань Нацбюро сформувало відповідні рекомендації для Міноборони.

Вони, зокрема передбачають посилення контролю за якістю послуг із забезпечення харчуванням, а також внесення змін до нормативно-правових актів, що регулюють процедуру забезпечення харчування особового складу ЗСУ.

Як чинний порядок закупівель продуктів Міноборони дозволяє окремим постачальникам отримувати надприбутки у НАБУ зазначили на інфографіці:

1112131415