Кримінал під час війни: експерт розповів, як в Україні виникає підліткова злочинність

Дата: 22.02.2024 14:43

В Україні воєнний стан вчергове продовжено на 90 днів і триватиме до 13 травня 2024 року, комендантську годину також скасовувати не збираються. Голова Національної поліції Іван Вигівський заявив, що у столиці вона однозначно необхідна, і зауважив, що під час війни вулична злочинність знизилася на 20-30%, у тому числі, завдяки комендантській годині.

Міжнародний експерт з питань безпеки Сергій Шабовта розповів для ГолосToday, як комендантська година може сприяти зниженню криміналу на вулицях Києва, а також пояснив, як війна нині впливає на виникнення злочинності.

«Комендантська година принципово вирішує інші питання. Вона, в першу чергу, переслідує задачу створити на ніч певний режим, який би допомагав, можливо, викривати діяльність і появу диверсійних груп. Це в першу чергу. А от щодо її потужного впливу на кримінал… Все одно дачі навколо великих міст, у тому числі і в Києві, регулярно обкрадаються, скоюються злочини», - заявив Сергій Шабовта.

Експерт зауважив, що у столиці зараз багато переселенців, які не знайшли собі житло і не працевлаштувалися. «А це - потенційне поповнення кримінального середовища. І коли вони цим займуться – питання часу», - сказав він.

На жаль, складна ситуація і з підлітками, якими не займаються батьки.

«От уявіть, як себе відчувають батьки, які переїхали зі сходу чи півдня. У них немає нічого, у них все зруйновано, все згоріло, ці люди все втратили. Їм немає чого робити, тому що держава їм особливо нічим не допомагає. То вони дітьми займаються? Ні. І такі діти надані самі собі. А діти за складом психіки дуже швидко знаходять схожих собі, і рано чи пізно вони знаходять спосіб свого виживання…», - зазначив Сергій Шабовта.

Експерт нагадав, що ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україні фіксувалось значне зростання підліткової злочинності та обігу наркотичних речовин.

«У 2020-2021 роках, за оцінками по «охоронці», зростання тільки сфери наркообігу, зростання підліткової злочинності складала десь 30% за рік. Уявіть собі, це насправді жахлива картина! І Європа про це вже заговорила, тому що їм немає чого нас жаліти. А наших мігрантів там багато…», - резюмував міжнародний експерт з питань безпеки Сергій Шабовта.