Лавриновича та Грищенко, які готували Харківські угоди, оголошено у державний та міжнародний розшук

Дата: 26.07.2022 19:00

Слідчий ДБР оголосив у державний та міжнародний розшук двох колишніх міністрів часів Януковича, яким повідомлено підозру у державній зраді за підготовку Харківських угод.

Про це повідомили у ДБР.

Мова йде про ексміністра юстиції Олександра Лавриновича та колишнього міністра закордонних справ Костянтина Грищенко.

Працівники ДБР планують звернутись до суду щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишнім посадовцям.

Оскільки, за оперативною інформацією, фігуранти перебувають за кордоном, ДБР планує також звернення до Інтерполу щодо їх затримання.

У Держбюро нагадали, що зібрали докази для притягнення до кримінальної відповідальності Лавриновича та Грищенко у вчиненні державної зради під час розробки проєкту, погодження, підписання, ратифікації та імплементації Угоди між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року, т.з. Харківських угод.

Заступник Генерального прокурора підписав повідомлення про підозру колишньому міністру юстиції. Також слідчі ДБР, за погодженням прокурора, оголосили підозру колишньому міністрові закордонних справ України.

Крім того у відомстві нагадали, що у 2021 році про підозру вже повідомлено Віктору Януковичу та Миколі Азарову за вчинення державної зради, які також оголошені в розшук.