міжнародний суд

Фінансування тероризму: суд у Гаазі оголосив вирок за позовом України проти рф

Дата: 31.01.2024 20:27

Суд у Гаазі визнав, що росія порушила деякі частини Конвенції ООН про запобігання фінансуванню тероризму, бо не розслідувала фінансову підтримку сепаратистів на сході України в 2014-му.

Однак, суд не призначив компенсацію, як того вимагала Україна

Також, суд відмовився винести конкретне рішення щодо відповідальності росії за збиття рейсу MH17 з непідконтрольних Україні територій 17 липня 2014 року, про що просив Київ.

Суд у Великобританії визнав рішення Гаазького арбітражу щодо компенсації Нафтогазу $5 млрд за захоплені активи в Криму

Дата: 19.12.2023 18:25

НАК "Нафтогаз України" та ще п’ять компаній Групи Нафтогаз отримали наказ Високого суду юстиції Англії та Уельсу про визнання арбітражного рішення щодо відшкодування Нафтогазу збитків (з відсотками) у розмірі 5 млрд доларів США.

Наказ винесений судом 5 грудня 2023 року, повідомили в НАК "Нафтогаз України".

До позову України проти росії в суді ООН вже долучились 32 країни

Дата: 10.06.2023 06:24

Судді Міжнародного суду ООН схвалили долучення 32 держав до позову України проти рф через порушення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Чотирнадцять суддів МС ООН проти одного підтримали долучення до позову України на етапі попереднього розгляду серед інших, 26 держав-членів ЄС (окрім Угорщини), а також Австрії, Канади, Нової Зеландії, Норвегії, Ліхтенштейну і Великої Британії.

Члени спільної групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні підписали угоду про розслідування злочину геноциду

Дата: 15.04.2023 13:33

У Вільнюсі члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT – Joint Investigation Team) підписали угоду щодо розслідування не лише воєнних злочинів, але й злочину геноциду.  
 
До JIT входять Україна, Польща, Литва, Естонія, Латвія, Словаччина та Румунія. Її учасниками є Євроюст та вперше у своїй історії – Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду. 
 

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна, – пресреліз МКС

Дата: 17.03.2023 17:40

17 березня 2023 року Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт двох осіб у контексті ситуації в Україні: Володимира Володимировича Путіна та Марії Олексіївни Львови-Бєлової.

Міжнародний суд в Гаазі невдовзі планує розпочати розглядати справи російських військових злочинців

Дата: 21.07.2022 22:41

Хоча точної дати початку судових процесів над російськими військовими злочинцями ще не відомо але Міжнародний кримінальний суд у Гаазі планує висунути перші звинувачення у йомовірних злочинах росіян в Україні наприкінці 2022 року – на початку 2023 року.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Слідчі Міжнародного кримінального суду приїдуть в Україну для розслідування воєнних злочинів рф

Дата: 15.05.2022 10:11

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан в інтерв’ю виданню Le Monde повідомив, що наступного тижня в Україну прибудуть слідчі МКС.

Зокрема в Україну приїдуть 42 слідчих в тому числі судмедексперти та аналітики. За словами Хана, це найбільша кількість слідчих, яких будь-коли відправляв МКС. Серед них – 30 представників Нідерландів.

Уряд схвалив законопроект щодо співпраці з Міжнародним кримінальним судом

Дата: 21.04.2022 16:49

Кабмін погодив і подав до Верховної Ради законопронкт щодо співпраці України з Міжнародним кримінальним судом.

«Цей законопроект, власне, регулює таку співпрацю з тим, щоб Міжнародний кримінальний суд міг ефективніше притягувати військовослужбовців російської федерації до кримінальної відповідальності, щоб усі вони рано чи пізно закінчили свою кар’єру в Гаазі», - підкреслив Міністр юстиції Денис Малюська.

Міжнародний кримінальний суд — важливий механізм розслідування воєнних злочинів Росії в Україні

Дата: 11.04.2022 13:17

Асоціація правників України разом із Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Центром прав людини ZMINA, Регіональним центром прав людини та організацією «Дім прав людини Крим» продовжують інформаційну кампанію щодо важливості ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Адвокати росії у Міжнародному суді ООН відмовились від співробітництва з нею

Дата: 05.04.2022 15:46

Адвокати росії у Міжнародному суді ООН відмовились від подальшого співробітництва з нею, у тому числі у справах, які розпочала Україна проти росії.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Підписка на міжнародний суд