САП повідомило про підозру мера Львова та посадових осіб Львівської міської ради

Дата публікації: чт, 11/21/2019 - 15:26

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила на своїй сторінці у Фейсбук, що 21 листопада 2019 року прокурорами повідомлено про підозру посадових осіб Львівської міської ради.

Як зазначається зловживання посадовців під час операцій із земельними ділянками, що розташовані на території Рясне-Руської сільської ради Львівської області, завдали збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень.

Так, у 2015 році до правоохоронних органів звернулись понад 60 громадян із заявами про незаконне відчуження належної їм землі.

Під час розслідування цих фактів встановлено та підтверджено висновками експертів і спеціалістів, що дійсно понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовими особами Львівської міської ради в порушення вимог чинного законодавства без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості.

Крім того, з’ясувалося, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області, як земля сільськогосподарського призначення.

Наразі посадовцям інкриміновано вчинення корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, тобто організація зловживання та зловживання владою або службовим становищем, а саме умисне в інтересах третіх осіб використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам.

Одразу після вручення підозр, прокурорами САП вручено клопотання про обрання вказаним особам запобіжних заходів.

В свою чергу мер Львова Андрій Садовий раніше зазначив на своїй сторінці у Facebook, що САП повідомила йому про підозру у справі індустріального парку в Рясному, будівництво якого заморожене з 2015 року.

відео / фото