ЖК «BOSTON CREATIVE HOUSE». Як купити квартиру в торговельно-офісному комплексі

Дата публікації: вт, 06/16/2020 - 19:00

Черговий сумнівний проект ЖК Boston Creative House від SAGA Development будують на проспекті Степана Бандери, 14-б в Києві. 

Забудовник пропонує купити житло фактично «поміж торгових рядів та прилавків» в торговельно-офісному комплексі з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземним паркінгом.

Про це повідомив Сергій Мельниченко у Фейсбук.

Якось, у фантазії проектанта ТОВ «Терра Проджект» виникла ідея збудувати на територіях громадських будівель та споруд три 25-поверхових будівлі багатофункціонального торгово-офісно-розважального комплексу з приміщеннями соціально-громадського призначення і назвати це модним словом «апартаменти».

Як правило, такими хитромудрими словами відомі будівельні аферисти (на кшталт, Войцеховського, Микитася, Зубика...) приховують наміри будівництва житла там де це робити явно заборонено, зокрема, на землях промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони, громадської забудови тощо.

Мало того, вражає той факт, що творити цей урбаністичний шедевр вирішили на земельній ділянці площею 1.4681 Га переданій забудовнику в 2017 році без конкурсу, виключно для експлуатації та обслуговування будівель та споруд ТОВ «Столиця-зем-індустрія», а саме: нежитлової будівлі загальною площею (ВДУМАЙТЕСЬ!) 18,00 кв. м., огорожі, воріт, вимощення та очисної споруди! 

Саме ця власність фірми з орбіти компаній Василя Хмельницького стала підставою для передачі майже півтора гектари землі.

Як вдалося з’ясувати в ході перевірки, 12.07.19 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав ТОВ «Столиця-зем-індустрія» Містобудівні умови та обмеження N845 на «Будівництво багатофункціонального громадського комплексу з підземним паркінгом».

Варто зазначити, що орендована земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:78:191:0130 площею 1.4681 Га має цільове призначення «03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі». С. Мельниченко наголошує, що жодної згадки про будівництво житлових будинків чи, так званих, апартаментів не має.

Крім цього, функціональне призначення вказаної ділянки: саме територія громадських будівель та споруд, і аж ніяк не житлова забудова.

Вид використання земельної ділянки: «Для експлуатації та обслуговування будівель і споруд з подальшим їх знесенням для будівництва, експлуатації та обслуговування (ВДУМАЙТЕСЬ!) торговельно-офісного комплексу з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземним паркінгом». 

фото

Варто зауважити, що в п.3 виданих Містобудівних умов та обмежень зазначено, що максимальна щільність населення не розраховується для громадської забудови. Іншими словами, там можна поселити навіть половину Китаю, адже проживати вони будуть не у квартирах, а офісних приміщеннях. Доречі, комунальні послуги, теж будуть платити, як за комерційні приміщення.

Окрім того варто звернути увагу на явно сфальсифікований Експертний звіт щодо розгляду проектної документації, розроблений ТОВ «Укрекспертбудпроект» 26/19 від 25.09.19. В ньому, наприклад, зазначено, що обєкт планування не підпадає під санітарну класифікацію додатку N4 Державних санітарних правил та не потребує санітарно-захисної зони.

Однак, з не дуже зрозумілих причин, він кардинально відрізняється від встановлених в МУО обмежень, де чітко зазначено, що ділянка, на якій планують звести нову будівлю, потрапляє в санітарно-захисну зону установ комунального господарства. У зв’язку з цим проектувальнику необхідно виконати вимоги Додатку N4 Державних санітарних правил для визначення розміру та особливостей правового режиму санітарно-захисної зони.

Буде справедливо зазначити, що наразі реалізацію квартир (забудовник їх називає апартаментами) Saga Development офіційно ще не розпочали. Проте, розпочато бронювання, а на сайті вже можна спокійно робити попереднє замовлення: https://boston-house.kiev.ua

Доречі, нещодавно ДАБІ відмовила фірмам, пов’язаним з екс-заступником Головного архітектора Києва у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, а саме: «реконструкцію майнового комплексу під багатофункціональний комплекс на вул. Набережно-Хрещатицька» з назвою ЖК «Новий Поділ».
Однією з причин відмови було, зокрема, як і у випадку з “Boston Creative House”- невідповідність цільового призначення земельної ділянки намірам забудови. 
Девелоперами вказаного об’єкту є компанія Saga Development та компанія Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка.

фото

Коротенька довідка:

Замовником будівництва та орендарем землі є ТОВ “Столиця-Зем-Індустрія”.
Розмір статутного фонду – 11,2 млн гривень, а отже, це явно не фірма-прокладка. 

За наявною інформацією ТОВ “Столиця-Зем-Індустрія” входить у групу компаній “Київська інвестиційна група” (“КІГ”). Це великий багатопрофільний холдинг. Основний актив групи – будівельна компанія UDP. 
Також група володіє часткою в компанії “Майстер-авіа” (управляє аеропортом “Київ”), часткою в компанії “Біофарма”, кількома сільгоспактивів та інше. 
Співвласники “КІГ” – одіозні бізнесмени і давні партнери Василь Хмельницький і Андрій Іванов.

відео / фото галерея