оренда майна

Відновлено програму оренди держмайна: хто може отримати пільги та знижки на час воєнного стану?

Дата: 18.05.2022 14:00

Кабмін ухвалив розроблений Фондом держмайна та Мінекономіки проект постанови “Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану” зі спрощеним порядком оренди.

Як зазначають у Фонді державного майна України прийнятий порядок надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.

За словами в.о. Голови Фонду держмайна Ольги Батової, знижки отримають орендарі на всій території України, а дія постанови охоплює весь період з початку запровадження воєнного стану.

Орендні відносини в умовах війни: роз'яснення

Дата: 03.05.2022 09:03

Торгово-промислова палата України своїм Листом від 28 лютого 2022 року засвідчила як форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) військову агресію російської федерації проти України.

Відповідно до статті 617 ЦКУ особа звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо таке порушення сталося внаслідок непереборної сили.

Ризики: як бесплатно здати в оренду житло для переселенців?

Дата: 10.03.2022 14:56

Про юридичні ризики, пов'язані з наданням в безкоштовне і платне користування житла  (квартир, будинків, іншої нерухомості) для вимушених переселенців

Мотивом даної юридичної консультації стали питання власників нерухомості з приводу ризиків, питання щодо яких виникає у зв'язку із зверненням до них людей, які просять їх поселити як на безоплатних умовах так і на платній основі. Дані питання виникають у зв'язку з тим, що багато мешканців Західної України, куди спрямований потік біженців на даний момент ніколи не здавали житло в оренду тому і бояться.

Оренда житлового приміщення під офіс підприємства: від теорії до практики

Дата: 11.02.2022 17:48

Звісно, не кожне підприємство може дозволити собі оренду комфортного офісу. А часом, навіть за можливості, суб'єкти господарювання вважають це просто недоцільним: не новина, що багато працівників нині переведено на надомну працю, тож орендувати недешеве офісне приміщення ні для кого. Отже, зараз ще частіше, ніж раніше, трапляються випадки оренди квартир у звичайних житлових будинках під т. зв. офіс. Та чи не суперечить це законодавству?

"Карантинне" звільнення від сплати орендної плати

Дата: 11.01.2022 00:58

Держпідприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» (далі – «Позивач») звернулося до господарського суду з позовом, в якому просило стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кофе Бар Плюс» (далі – «Відповідач») орендну плату за користуванням приміщеннями кафе (нерухоме майно, що належить до державної власності) за період з березня по липень 2020 року, тобто у період карантину, нарахувавши суму боргу у розмірі відповідно до умов договору оренди.

Підписка на оренда майна