Перекази грошових коштів між фізичними особами: чи буде контроль НБУ (відео)

Дата: 08.06.2023 19:24

Нещодавно ЗМІ розповсюдили резонансну новину, що банки будуть звітувати про карткові операції клієнтів.

Та чи дійсно фізичним особам - громадянам України, користувачам банківських послуг, не треба хвилюватися про те, що їхні персональні дані потраплять до НБУ?

Україна обрала європейський шлях розвитку, тому ми повинні бути готовими до того, що будь-які транзакції будуть відслідковуватися банками та контролюючими органами. Також у всьому цивілізованому світі відслідковуються не тільки доходи людини, а і її витрати. Але даний лист НБУ скерований саме з метою формування масиву інформації про доходи громадян. Згідно з листом, який опублікований в інтернеті, НБУ буде отримувати інформацію про людину і суму переказу коштів з картки на картку.

Чи доступ до цієї інформації отримають контролюючі органи?

Цілком можливо, адже це перший етап - збору і накопичення інформації, а в подальшому ця інформація цілком вірогідно буде використовуватися для боротьби з ухиленням від сплати податків у випадках, коли контролюючий орган захоче отримати інформацію про всі доходи громадянина. Але це можна зробити тільки за рішенням суду на сьогоднішній день.

НБУ вводить в оману громадян, оскільки в нього і без того достатньо механізмів контролювати комерційні банки. Якщо НБУ хоче контролювати банки, то нехай їх і контролює, а для чого йому інформація про операції фізосіб? «Легалізація» і «відмивання» - це загальні фрази, які відволікають увагу від суті. У банків є свій моніторинг, який проводить перевірки платежів і зупиняє їх для з’ясування, а які викликають підозру - передаються до Держфінмоніторингу для подальшої перевірки і скерування в правоохоронні органи.

Чи моніторинг посприяє збільшенню податкових надходжень до бюджету?

Дійсно, запровадження цього механізму збільшить податкові надходження. Яякщо особа не зареєстрована як ФОП, і при цьому банки будуть бачити системні отримання коштів на карту від великої кількості осіб, то у перспективі податкова на це буде дивитися, як на підприємницьку діяльність з усіма наслідками.

Детально, про ситуацію розповідає адвокат, керуючий партнер Юридична компанія Winner Ясько Ігор: