Основні ризики, через які ФОП може потрапити під перевірку податкової у 2025 році
Про головні ризики, через які ФОП може потрапити під перевірку податкової у 2025 році розповідає Аутсорсингова компанія "Головбух".
Про головні ризики, через які ФОП може потрапити під перевірку податкової у 2025 році розповідає Аутсорсингова компанія "Головбух".
Указом Президента України введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про запровадження правових і організаційних заходів щодо мораторію на безпідставні перевірки та втручання державних органів у діяльність бізнесу й стимулювання економічного зростання в Україні".
Документом, зокрема, передбачено:
Кабінету міністрів України:
Будь-який дохід оподатковується. Це базове правило, що закладає податковий кодекс.
Проте, звичайно це правило має свої уточнення. Ви можете оподаткувати дохід як бізнес, наприклад ФОП, або ТОВ. Також можете платити податок як фізична особа. Або ж можна скористатися пільгою у статті 165 податкового кодексу і не платити податок.
Розвиток бізнесу в Україні досить складний процес, особливо в умовах війни. Тим паче, що доволі часто бізнес в Україні стикається з неправомірними перевірками, які можуть негативно вплинути на його роботу.
Ось декілька порад від Офіс Адвокатів, як захиститися:
Державна податкова служба оновила План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік (станом на 28.06.2024).
Президент України досі ще не підписав законопроєкт № 10016-д, яким скасовується заборона на проведення податкових перевірок бізнесу. Це означає, що закон ще не набув чинності, а податкові перевірки, які повинні були повернутися 1 грудня - наразі незаконні.
Що передбачає документ?
Після набуття законом чинності відновлюються податкові перевірки платників податків, які:
Відео YANKIV про прийняття закону 10016-д.
Кому залишили мораторій на податкові перевірки? Закон 10016-д відновляє строки давності. Як рахувати? Як виглядає документальна перевірка?