Постійний догляд за особою, яка його потребує: порядок оформлення (відео)

Дата: 02.08.2023 17:49

Досить часто поняття постійного догляду та інвалідності ототожнюють, але це два різні терміни і означають вони різні речі. Поговоримо про постійний догляд та його оформлення більш детально.

Із самого початку розберемо що таке постійний догляд.

Якщо говорити просто то це догляд за особою, яка цього потребує. Не тільки інваліди першої та другої групи та діти з інвалідністю, а й особи без інвалідності такі як люди похилого віку з когнітивними порушеннями, тяжко хворі, не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги.

Основна різниця між інвалідністю та постійним доглядом – інвалід не вимагає документального підтвердження. Його підтвердженням є висновок МСЕК, а ось із постійним доглядом трохи складніше. Спочатку потрібно підтвердити необхідність постійного догляду, яке може надати той самий МСЕК чи ЛКК.

А тепер поговоримо, як отримати документальне підтвердження постійного догляду.

Ця процедура проходить у дві стадії.

Перша – людина, якій необхідний постійний догляд, звертається до сімейного лікаря для отримання направлення на ЛКК щодо встановлення необхідності отримання постійного стороннього догляду.

Друга стадія - особа, яка бажає здійснювати догляд на професійній основі та отримувати за це певну грошову компенсацію, повинна звернутися до місцевого органу самоврядування або центру надання адміністративних послуг та надати наступні документи:

- Паспорт та код, або інший документ, що засвідчує особу
- Довідку за місцем проживання
- декларацію про майновий стан та доходи, яку заповнює кожен член сім'ї
- Висновок ЛКК, в якому зазначено, що особа потребує постійного догляду
- Заява про згоду на отримання соціальних послуг
- Заяву про згоду надавати соціальні послуги на непрофесійній основі

ЦНАП або інший місцевий уповноважений орган передає заяву наступного дня до уповноваженого органу, який за період у два робочі дні визначає потребу в постійному догляді та про призначення чи не призначення заявника доглядачем.

Головна умова – спільне проживання надавача послуги з догляду та одержувача. Для цього фахівці уповноваженого центру складають акт проведення обстеження сім'ї. У тому випадку, якщо особа, яка бажає постійно доглядати, має інше місце проживання, тоді обов'язково встановлюється факт спільного проживання. Якщо акт не підтверджується спільним проживанням, то це є підставою для відмови в оформленні догляду та призначенні компенсації.

Чому зараз, під час воєнного стану, питання про постійний догляд стало актуальними? Ну забрали до себе бабусю чи дідуся, хай живе на радість, нагодували, прибрали, купили ліки і все гаразд. Нехай радіє старості. Але тут є кілька причин.

По-перше, це грошова компенсація. Адже часи такі, що для багатьох фінансове питання досить гостре і хоч якийсь дохід до сімейного бюджету не завадить.

А по-друге, це можливість отримати відстрочку від призову на військову службу для призовника або надання відпустки для військовослужбовця.

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ ДОМПРАВО