права працівників

Вплив чинників мікроклімату виробничих приміщень на організм працівника

Дата: 09.05.2024 10:24

На підприємствах на самопочуття, стан здоров’я людини впливає мікроклімат виробничих приміщень, який визначається дією на організм людини температури, вологості, рухомості повітря і теплового випромінювання. Виробничий мікроклімат, як правило, відрізняється значною мінливістю, нерівномірністю по горизонталі та вертикалі, різноманітністю сполучень температури, вологості, рухомості повітря, інтенсивності випромінювання залежно від особливостей технології виробництва, кліматичних особливостей місцевості, конструкцій споруд, організації повітрообміну із зовнішнім середовищем.

Проходження медогляду працівниками навантажувачів - роз'яснення Держпраці

Дата: 13.12.2023 09:30

Працівники підприємства час від часу працюють на навантажувачах (електричних штабелерах, електричних візках), проте, у штатному розписі підприємства вони не є водіями навантажувача.

Які медичні огляди мають проходити в такому разі ці працівники?

Стажування: шлях до успіху чи зловживання правами працівника?

Дата: 22.11.2023 17:02

“В принципі, Ви нам підходите, але пропонуємо 2 місяці безоплатного стажування, щоб вирішити чи будете Ви у нас працювати чи ні!”

Скільки з нас чули таку фразу по завершенні співбесіди?

Юридичний порадник для ВПО надає розʼяснення: що ж взагалі таке стажування.

Основні положення щодо належних умов праці, передбачених для працівників

Дата: 23.10.2023 13:57

Ст. 6 Законом України «Про охорону праці» визначено, що працівники мають право на належні умови праці на робочих місцях, безпеку технологічних процесів, машин механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, та санітарно-побутові умови що відповідають законодавству.

Вплив спеки на працездатність: як запобігти тепловому стресу та зберегти здоров’я працівників у спеку (інфографіка)

Дата: 28.08.2023 16:25

Україна зазнає тривалого періоду високих температур повітря, які впродовж кількох тижнів перевищують позначку 30 °C. Така спека суттєво впливає на різні аспекти життя, зокрема на здоров'я та продуктивність працівників.

Несприятлива спекотна погода має особливо важливе значення для тих, хто працює на відкритому повітрі або в недостатньо провітрюваних приміщеннях. За довготривалого впливу високої температури створюються несприятливі умови для фізичної та психічної діяльності, що може викликати виснаження, теплові удари, травми через втому та зниження продуктивності.

Хто згідно вимог чинного законодавства входить до складу комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві?

Дата: 28.08.2023 13:48

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці розповідає хто згідно вимог чинного законодавства входить до складу комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві?

Відповідь:

Трудові і соціальні гарантії для вагітних жінок і працівників із дітьми

Дата: 10.08.2023 11:59

Питання трудових і соціальних гарантій для вагітних жінок потребує особливої уваги. На жаль прекрасна частина суспільства частіше буває обмежена у використанні конституційних прав. Тому їх захист від дискримінації у галузі праці є передумовою для досягнення рівних можливостей та однакового ставлення як для жінок так і чоловіків у сфері праці.

Значна увага необхідна і працівникам з дітьми, які безумовно потребують відповідних трудових та інших гарантій, що надають можливості виховувати дітей в умовах соціальної захищеності.

Трудові відносини під час війни: чи дозволені перевірки Держпраці у 2023 році та на які зміни очікувати роботодавцям і працівникам?

Дата: 24.07.2023 10:16

У 2023 році право проводити перевірки частково відновлене, але вони можуть проводитись виключно за визначеними підставами:

  • звернення працівників про порушення їх трудових прав;
  • доручення Прем'єр-міністра, зокрема, щодо дотримання строків виплати заробітної плати;
  • а також у разі настання нещасного випадку на виробництві.

У період війни інспектуванню підлягають лише:

Під час повітряної тривоги робітники мають право не працювати

Дата: 20.07.2023 09:48

Цивільний захист – це функція держави, спрямована на захист населення, територій та майна від надзвичайних ситуацій, зокрема від подій воєнного характеру. Відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій – прямий обов’язок місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.

Підписка на права працівників