правозахисники

У Верховній Раді пропонують обмежити доступ до інформації та рішень судового реєстру - правозахисники закликають не робити цього

Дата: 20.05.2024 10:06

Комітет з питань правової політики Верховної Ради України розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку. Запропоновані зміни суперечать принципам демократичного суспільства і євроінтеграційним зобовʼязанням України.

Відібрання російськими окупантами майна українців на ТОТ: що радять робити правозахисники?

Дата: 12.05.2024 17:16

Окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей повідомила власникам житла про необхідність його реєстрації у «Єдиному державному реєстрі нерухомості» рф.

Про це йдеться на сайті Центру прав людини ZMINA.

Тобто у разі відсутності запису в реєстрі або якщо житло не використовується чи за нього не вносять плату, його нібито вилучатимуть так звані муніципальні органи.

Правозахисник Едуард Багіров вважає актуальним законопроєкт про дозвіл на мобілізацію засуджених громадян України

Дата: 25.01.2024 14:22

Міністерство юстиції наразі готує законопроєкт, який надасть можливість громадянам України, що відбувають покарання і перебувають в місцях позбавлення волі, а також громадянам України, які вже були колись засуджені та відбували покарання, долучитися до лав ЗСУ.

Нобелівську премію миру присудили правозахиснику з Білорусі та двом правозахисним організаціям з України та росії

Дата: 07.10.2022 12:10

Лауреатами Нобелівської премії миру у 2022 році стали правозахисник із Білорусі Алесь Беляцький, українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод» та російська правозахисна організація «Меморіал».

Про це повідомляє hromadske з посиланням на Нобелівський комітет.

Там пояснили, що лауреати представляють громадянське суспільство у своїх країнах.

Підписка на правозахисники