Рейтинг найбагатших воєнкомів за версією слідства і НАЗК

Дата: 26.10.2023 17:23

За інформацією НАЗК українські воєнкоми за останні пів року незаконно збагатилися на 255 млн 629 тис. грн. Вони купували і записували на рідних нерухомість, елітні автівки, землю, а також відпочивали закордоном під час війни.

ТСН.ua оприлюднили рейтинг керівників ТЦК та СП які збагатилися під час війни та потрапили в поле зору громадскості і правоохоронців.

1. Ексначальник Одеського обласного військкомату Євген Борисов.

Борисову була оголошена підозра у незаконному збагаченні на понад 188 млн грн та умисне ухилення від несення служби. Одеський воєнком, ймовірно, збагатився на оформленні так званих "білих квитків" для відстрочення від мобілізації. Також ЗМІ повідомляли, що наприкінці 2022 року Борисов виїздив до Іспанії для відпочинку на елітному курорті.

У власності рідних воєнкома "знайшли" віллу в Іспанії, елітні автівки, комерційну нерухомість за кордоном.

2
Євген Борисов в суді. фото РБК-Україна
1
Вілла Є. Борисова в Іспанії

2. Начальник Малиновського районного ТЦК Одеси В’ячеслав Кушнеров.

Ознаки незаконного збагачення НАЗК виявило у начальника Малиновського районного ТЦК Одеси В’ячеслава Кушнерова. Йдеться про на суму майже 47 млн грн.

У власності дружини Кушнерова, а також його мами, тещі та сина виявили нерухомість та автопарк. Військком не пояснив агентству джерела походження вказаних коштів, тож НАЗК скерувало матеріали справи до поліції для притягнення його до кримінальної відповідальності.

Зокрема, у травні 2022 року Кушнеров із дружиною стали власниками квартири в Одесі на111,1 кв. м вартістю 600 тис. грн, яку через рік продали за 7,56 млн грн. Згодом дружина придбала авто Toyota Highlander за майже 1,9 млн грн, яке згодом продали за 2 млн грн.

Того ж року мама військкома подарувала йому житловий будинок з господарськими будівлями на 259,2 кв. м. в Овідіопольському районі Одещини, оцінений в 1 млн грн. При цьому дохід, який отримала мама Кушнерова за останні 22 роки, був значно менший від вартості подарунка для сина.

Водночас теща військкома протягом кількох років стала власницею квартири в Лиманському районі за понад 300 тис. грн та авто Mercedes–Benz GLS 400 за 420 тис. грн. Раніше теща придбала авто Mercedes–Benz GLC 220D за 1,4 млн грн, який згодом перепродала своїй доньці за 1,5 млн грн.

1
В'ячеслав Кушнеров

3. Підлеглий воєнкома Борисова – заступник начальника ТЦК, начальник сектору комплектування Одеського обласного військкомату Денис Галушка.

НАЗК виявили ознаки корупційного кримінального правопорушення, які свідчать про незаконне збагачення Галушка на понад 14 млн грн.

Дружина, мама, теща і син Галушка здобули у власність дорогі автомобілі, не маючи на це доходів із законних джерел. 

Так, теща Галушка від 2020 року придбала, а згодом продала два автомобілі: Mercedes-Benz GLE 43 AMG за 2 млн грн та Mercedes-Benz GLS 350 за 2,3 млн грн. Купила жінка і авто BMW X7 XDRIVE 30D за начебто 5 тис. грн, хоча реально воно коштує 3,9 млн. Восени 2022 року теща військкома придбала житловий будинок і земельну ділянку за понад 3 млн грн.

Влітку 2022 року мати Галушка купила авто Toyota RAV-4 HYBRID за понад 880 тис. грн і житловий будинок із земельною ділянкою за майже 1,7 млн грн, не маючи фінансової спороможності на це.

Син Галушка став власником квартири в Одесі вартістю 563 тис. грн. А дружина військкома восени 2021 року купила авто Mazda CX-5: віддала начебто 50 тис. грн, хоча середня ціна машини – близько 1,3 млн грн. Влітку 2023 року жінка поповнила свій автопарк ще й Mercedes-Benz V-KLASSE за понад 2,6 млн грн.

4. Екскерівник Дніпропетровського обласного ТЦК Анатолій Пікало.

НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на майже 8,5 млн грн.

Батько та дружина військкома протягом останніх років стали власниками рухомого та нерухомого майна за гроші, законність походження яких не змогли довести. 

Так, у декларації за 2020 рік Пікало зазначив, що ні він, ні його близькі не мають жодних грошових активів. Однак моніторинг встановив, що батько військкома протягом останніх чотирьох років отримав у власність:

  • дві квартири у Дніпрі вартістю 1 776 000 грн та 698 950 грн;
  • авто Volkswagen Passat за 359 700 грн;
  • авто Ford Ranger за 780 000 грн;
  • авто Audi а6 за 1 875 000 грн;
  • авто Volkswagen ID.6 за 1 300 000 грн.

Батько військкома також став єдиним засновником та кінцевим бенефіціарним власником фірми зі статутним капіталом в 1 млн 100 тис. грн, сформованим за рахунок його власної готівки. У липні 2023 року ця фірма придбала частку торговельного комплексу на Дніпропетровщині за 1 млн 150 тис. грн.

3
Анатолій Пікало

5. Начальник Самбірського районного ТЦК на Львівщині Сергій Бабич.

Фахівці з’ясували, що протягом 2020-2022 років начальник військкомату разом з дружиною придбали низку об’єктів нерухомості. Голова ТЦК стверджував, що нерухомість була придбана за заощадження сімʼї за попередній період, зарплати членів родини та за 42 тис. дол. від матері.

Однак різниця між вартістю активів та офіційними доходами родини сягнула понад 4,4 млн грн. Тож НАЗК передало до САП відповідні матеріали, і там мають звернутися до суду з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх у дохід держави.

6
Сергій Бабич 
111