Рінат Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини проти російської федерації: деталі

Дата: 27.06.2022 21:37

Український бізнесмен, засновник і акціонер групи System Capital Management (SCM) Рінат Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини проти російської федерації щодо вжиття термінових заходів і компенсації збитків у зв’язку з блокадою, мародерством, знищенням і перенаправленням потоків зернових і металів із боку росії.

Про деталі розповіли у SCM.

Бізнесмен заявив про подання позову щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії росії проти України.

Як заявили в компанії, крім людських страждань російське вторгнення призвело до масових руйнувань української інфраструктури. Бомбардування російською артилерією металургійного комбінату «Азовсталь» у Маріуполі з метою знищення останнього оплоту українського опору в цьому місті стали для всього міжнародного співтовариства свідоцтвом неповаги з боку росії до норм міжнародного права і прав людини.

Ахметов, як власник «Азовсталі» та багатьох інших промислових підприємств, які стали ціллю російських збройних сил, що вторглися в Україну, робить усе можливе для притягнення росії до відповідальності за руйнування, які вона сіє на території України.

1
Руїни, які залишились на місті "Азовсталі" після російських обстрілів

Також бізнесмен подав позов про вжиття термінових забезпечувальних заходів, що запобігатимуть подальшій блокаді, мародерству, перенаправленню потоків і знищенню з боку росії зернових і сталі, виготовленої підприємствами SCM. Ахметов просить Суд чітко дати росії зрозуміти, що її дії, які сприяють погіршенню продовольчої кризи, і кроки, що здійснюються з метою нанесення подальших збитків української економіки, недопустимі.

З огляду на невідкладність і серйозність ситуації Ахметов попросив надати справі пріоритетний статус. 

"Зло не може залишатися безкарним. Злочини росії проти України й кожного українця — кричущі. Винні мають понести покарання. Мною — за допомогою найкращих українських і американських юристів — подано скаргу до Європейського суду з прав людини про відшкодування збитків. Цей позов — одна з перших міжнародних юридичних дій проти росії, мета якої — зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки й розкрадання українських активів, — заявив акціонер SCM Holdings Рінат Ахметов. — Грабіж українських експортних товарів — зокрема зерна і сталі — уже призвів до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, що помирають від голоду. Це варварство має бути зупинене, а росія має заплатити сповна. Вірю в справедливість і борюся за неї".

В справі Ріната Ахметова представляє міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP в особі Барта ван Ворена, Джонатана Гімблетта, Ніхіла Гора та пані Марні Чік.

"Очевидно, що щодня, поки триває вторгнення, росія порушує основні права українців. Скарга, подана Рінатом Ахметовим, свідчить про те, що в жертв цієї безглуздої агресії є юридичні можливості притягнути росію до відповідальності", — зазначив партнер Covington & Burling LLP Джонатан Гімблетт.

Партнер Марні Чік додала: "Ми віримо, що Суд вимагатиме від росії виконання зобов’язань відповідно до Європейської конвенції про права людини й основні свободи й забезпечить пану Ахметову та іншим українцям, постраждалим унаслідок цієї війни, правосуддя, на яке вони заслуговують".

За порушення прав власності Рінат Ахметов вимагає від російської федерації відшкодування збитків.

Точна сума компенсації ще не може бути визначена через війну, що триває, але передбачається, що росія має виплатити Ахметову мільярди доларів за порушення його прав людини.