СБУ та Міноборони виявили спробу розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі артилерійських снарядів для ЗСУ

Дата: 23.12.2023 08:54

Служба безпеки України спільно з Міноборони ліквідували корупційну схему придбання боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн.
 
Як зазначають в СБУ в результаті комплексних заходів у Києві затримано керівника одного з Головних управлінь Міноборони, який причетний до оборудки. 
 
Так, за даними слідства, посадовець у грудні минулого року підписав угоду з компанією-спецекспортером на придбання оптової партії артилерійських снарядів для українських захисників але тоді бюджетні кошти не були переказані на рахунки постачальника.

Новостворена Агенція оборонних закупівель Міноборони згодом уклала вигідніший контракт на постачання цих самих артснарядів із цим самим виробником.
 
Новий договір на відміну від попереднього передбачав придбання боєприпасів без посередників, напряму від виробника, що суттєво скорочувало терміни постачання продукції та зменшувало її вартість.
 
Проте фігурант, нехтуючи контрактом Агенції оборонних закупівель, безпідставно продовжив дію попередньої угоди з підприємством-спецекспортером.
 
Більше того, після пролонгації «старого» договору на рахунки афілійованої іноземної фірми-посередника було перераховано майже 1,5 млрд грн. Ця сума на 30% перевищила вартість продукції за прямим договором з виробником.
 
Під час обшуків у фігуранта виявлено документи, які підтверджують незаконну діяльність.
 
У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань) КК України, планується повідомлення посадовцю про підозру.
 
Чиновника Міноборони усунуто від виконання службових обов’язків, а Міністерство проводить заходи для повернення до бюджету України привласнених майже 1,5 млрд грн.
 
Розслідування триває і зловмиснику в разі підтвердження вини загрожує до 15 років тюрми.

Фото СБУ:

123