Справи Майдану: в Офісі Генпрокурора відзвітували, що було зроблено і скільки осіб засуджено

Дата: 20.02.2023 11:34

Протягом 2022 року, незважаючи на повномасштабну війну в Україні, за процесуального керівництва прокурорів профільного Департаменту ОГП по справам Майдану було повідомлено про підозру 27 особам, з яких на час вчинення інкримінованих їм злочинів: 2 високопосадовці, 17 правоохоронців, в числі яких 2 прокурора та 1 слідчий, 1 суддя і 7 цивільних осіб.

Про це відзвітували в Офісі Генпрокурора.

Зокрема, серед підозрюваних колишній заступник Міністра внутрішніх справ України, який, використовуючи своє службове становище, сприяв наданню працівникам органів ВС недозволених для використання в Україні спецзасобів російського виробництва, та своїми діями забезпечив усунення перешкод для їх застосування, що призвело до тяжких наслідків.

У 2022 році у справах Майдану було отримано дозволи суду на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно 26 підозрюваних: 2 високопосадовці – колишні президент України та заступник Секретаря РНБО України, 14 правоохоронців, з яких 1 прокурор, а також 10 цивільних осіб.

Зокрема, дозвіл було отримано стосовно колишнього начальника управління ДАІ ГУ МВС України в м. Києві, який організував складання підпорядкованими інспекторами ДАІ завідомо неправдивих офіційних документів про нібито невиконання вимоги про зупинку особами, у тому числі активістами громадського руху «Автомайдан», які 29 грудня 2013 року здійснювали автопробіг в «Межигір’я». На підставі цих документів суди безпідставно притягнули до адміністративної відповідальності як учасників автопробігу, так і власників транспортних засобів, які взагалі не брали у ньому участь.

Також зросла кількість осіб, щодо яких обвинувальні акти направлено до суду - 25 обвинувальних актів стосовно 55 осіб.

Так, до суду було скеровано обвинувальний акт стосовно колишніх Міністра внутрішніх справ України, його заступника та директора Департаменту матеріального забезпечення МВС України за фактом перевищення влади та службових повноважень під час поставки із РФ спецзасобів – гранат нелетальної дії, що спричинило тяжкі наслідки. Також скеровано обвинувальний акт стосовно 5 так званих «тітушок» за фактом умисного вбивства журналіста В’ячеслава Веремія.

На даний час прокурори забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 128 судових справах стосовно 254 осіб, а також прокурорами профільного Департаменту здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 51 кримінальному провадженні.

Загалом, за весь період з початку розслідувань справ Майдану було повідомлено про підозру 383 особам, до суду скеровано 165 обвинувальних актів стосовно 301 особи, а законної сили набрали обвинувальні вироки стосовно 29 осіб.

За процесуального керівництва прокурорів територіальних органів прокуратури повідомлено про підозру 135 особам. До суду скеровано 105 обвинувальних актів стосовно 118 осіб. Законної сили обвинувальні вироки стосовно 26 осіб.

1234