робота

Як працювати на умовах неповного та ненормованого робочого часу - роз'яснення

Дата публікації: чт, 03/25/2021 - 08:59

 

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадує: розрізняють неповний робочий день і неповний робочий тиждень. При неповному робочому дні працівник щодня працює меншу кількість часу, ніж це потрібно за графіком або за правилами внутрішнього трудового розпорядку. Наприклад, не вісім годин, а чотири. При неповному робочому тижні замість скорочення тривалості робочого дня може бути скорочено кількість робочих днів протягом тижня. Зокрема, може бути обумовлено угодою роботу через день та ін.

 

ВС висловився щодо підстав відсторонення працівника від роботи

Дата публікації: нд, 03/07/2021 - 20:12

 

Відсторонення працівника від роботи можливе тільки з підстав, що визначені законодавством, зокрема статтею 46 КЗпП, а тому невиконання вимог керівника не може бути підставою відсторонення працівника.

З якого моменту працівник вважається поновленим на роботі - рішення ВС

Дата публікації: пн, 03/01/2021 - 14:07

 

Виконання рішення про поновлення на роботі вважається закінченим з моменту видачі наказу про поновлення працівника на роботі та фактичного допуску працівника, поновленого на роботі рішенням суду, до виконання попередніх обов'язків. При цьому працівник повинен бути обізнаним про наявність наказу про його поновлення на роботі і йому повинно бути фактично забезпечено доступ до роботи і можливості виконання своїх обов'язків.

ВС щодо посад, які не можна пропонувати працівникам під час скорочення

Дата публікації: пт, 02/26/2021 - 22:39

 

У справі № 285/4227/18 ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

На підприємстві відбулась реорганізація зі скороченням штату працівників.

Позивачку було звільнено на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.

Верховна Рада прийняла закон про дистанційну та надомну роботу: що він передбачає?

Дата публікації: пт, 02/05/2021 - 10:37

 

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №4051, який регулює дистанційну роботу українців.

За документ проголосували 322 нардепи.

 

Законопроєкт класифікує роботу на два види: дистанційну та надомну

В обох випадках при укладенні трудового договору, роботодавці матимуть право отримати відомості про місце проживання або інше місце, де працюватимуть фахівці. 

5 нюансів дистанційної роботи від Державного центру зайнятості

Дата публікації: пн, 01/18/2021 - 10:26

 

Під час карантину роботодавці все більше стали використовувати форму дистанційної (віддаленої) роботи. Поширення коронавірусної хвороби змусило посадовців ужити заходів щодо вдосконалення законодавства в цій сфері.

Так у 2020 році з’явилась стаття 60 Кодексу законів про працю України, яка визначає особливості дистанційної та надомної роботи.

Як правильно організувати роботу в офісі під час карантину - інфографіка

Дата публікації: нд, 12/27/2020 - 23:09

 

Роботодавець має право на продовження роботи у звичайному режимі із забезпеченням заходів індивідуального та колективного захисту.

Щоб не допустити розповсюдження інфекцій в приміщенні, працівники, відвідувачі та роботодавці мають дотримуватись протиепідемічних правил.

Забезпечте працівників засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними, антисептичними та дезінфікуючими засобами.

Скорочений та неповний робочий час: ключові відмінності

Дата публікації: нд, 11/01/2020 - 17:57

 

В Управлінні Держпраці у Кіровоградській області нагадали, що робочий час поділяються за тривалістю на:

Нормальний. Тривалість робочого часу працівників встановлена 40 годин на тиждень;

Неповний. Робочий час становить меншу кількість годин, ніж встановлено нормативно-правовими актами;

відео / фото галерея