спадщина

Що робити, якщо виявилось, що спадкодавець мав борги?

Дата публікації: ср, 06/09/2021 - 22:47

 

Приймаючи спадщину, ви можете стикнутись із ситуацією, коли виявиться, що спадкодавець мав борги. Так відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Тобто можна успадкувати не тільки майно чи інші цінності, а й борг, який доведеться повертати.

 

1. Який розмір боргів спадкується?

Звернення спадкоємця до суду передує отримання відмови у нотаріуса

Дата публікації: нд, 06/06/2021 - 11:17

 

Спадкоємець не може звернутися до суду за підтвердженням право власності на майно до моменту відмови нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину

 

Позбавлення обов’язкової частки спадщини в разі ухилення особи від надання допомоги спадкодавцеві можливе лише якщо ухилення було умисними

Дата публікації: вт, 05/18/2021 - 10:09

 

27 квітня 2021 р. Верховний Суд у постанові по справі № 442/8069/17 відмовив у задоволення касаційної скарги спадкоємця за заповітом, який вимагав усунення від спадкування дружини-пенсіонерки спадкодавця в порядку ст. 1241 ЦК України, посилаючись на те, що вона ніколи не проживала зі спадкодавцем як подружжя, свідомо, знаючи про його хворобу, з метою спадкування його майна, затягувала розгляд справи про розірвання шлюбу, не надавала спадкодавцю належної допомоги та підтримки, яких він потребував через онкологічне захворювання.

Особливості прийняття спадщини у випадку пропущення передбачених законом строків

Дата публікації: сб, 05/08/2021 - 18:06

 

Процедура спадкування є досить чітко врегульованою цивільним законодавством. Її порядок є суворим та вимагає обов’язкового дотримання всім законодавчо визначених умов, аби безперешкодно та якнайшвидше закрити питання зі спадком. Не виключенням є і строки. 

Більшість строків у спадковій справі є визначеними та прямо встановленими Цивільним кодексом України. Одним з центральних строків можна вважати строк на прийняття спадщини.  

Які документи необхідні для відкриття спадщини - визначення ВС

Дата публікації: ср, 04/21/2021 - 23:13

 

Інформація з кримінального провадження та висновок судово-медичного експерта не є належними доказами реєстрації факту смерті особи.

Відповідне положення міститься у постанові КЦС ВС від 17 березня 2021 року у справі № 638/17145/17.

 

Обставии справи

Про особливості прийняття спадщини дитиною

Дата публікації: пт, 04/16/2021 - 17:50

 

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ) надало наступне роз’яснення особливостей прийняття спадщини дитиною:

Заповіт надає можливість заповісти своє майно будь-кому, чи то фізичній особі, чи юридичній (підприємству, установі, організації), або навіть на користь держави. І при цьому немає значення, чи є у потенційних спадкоємців родинні відносини зі спадкодавцем.

Крім того, заповідаючи своє майно спадкодавець має право позбавити будь-кого зі спадкоємців за законом права на отримання своєї частки у спадщині.

Момент часу з якого особа має право володіти та користуватися спадковим майном

Дата публікації: вт, 02/23/2021 - 15:41

 

Відсутність реєстрації права власності на спадкове майно не зумовлює позбавлення особи прав користування та володіння нерухомим майном

відео / фото галерея