УБД

Ветерани та учасники бойових дій можуть пройти безкоштовне професійне навчання

Дата: 26.03.2024 10:30

Під час наради в Мінреінтеграції обговорювали урядовий проєкт щодо професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Зокрема військові можуть пройти курси підвищення кваліфікації, перенавчання й отримати ваучери на здобуття освіти.

Як військовослужбовцям отримати статус учасника бойових дій: покрокова інструкція від Міноборони (інфографіка)

Дата: 25.01.2024 10:13

У Міністерстві оборони України оприлюднили інфографіку з покроковим алгоритмом отримання статусу учасника бойових дій (УБД) військовослужбовцями.

Наразі існує декілька шляхів подання документів військовослужбовцями для отримання цього статусу: через ТЦК та СП, в порталі «Дія» або звернувшись напряму до комісії.

Як і куди потрібно звертатись і які документи для цього потрібні – дивіться у інфографіці МОУ:

Військові реєстри, сертифікат захисника та автоматичне отримання УБД: деталі законопроекту № 10062, який готується до другого читання

Дата: 03.01.2024 21:59

Законопроєкт № 10062 про військові реєстри, сертифікат захисника та автоматичне отримання УБД готується до другого читання.

Про деталі документу розповіла Народний депутат Мар'яна Безугла.

Як повідомила нардеп поточний стан опрацювання наразі наступний:

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть безкоштовно пройти професійне навчання

Дата: 27.11.2023 09:30

В Україні стартував урядовий проєкт, за яким учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть безоплатно пройти професійне навчання.

Про реалізацію проєкту розповіли на нараді з питань ветеранської політики під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Так, наразі навчання проводиться у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості у містах Дніпро, Полтава, Одеса, Львів, Суми, Рівне, Івано-Франківськ, Харків. 

Додаткова відпустка учасникам бойових дій: як надавати та чи потрібно компенсувати?

Дата: 23.08.2023 09:59

Надання учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік передбачено:

Достроковий вихід на пенсію учасниками бойових дій (відео)

Дата: 08.08.2023 08:57

Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію. Під час війни з країною-терористом та активними бойовими діями ця інформація може бути дуже актуальною для багатьох.

Посилання на текст положення до цього відео:

Підстави для надання статусу учасника бойових дій: що варто знати військовослужбовцям?

Дата: 23.07.2023 10:13

11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборон

Як отримати пільги учасникам бойових дій - роз'яснення

Дата: 13.05.2023 20:03

Для отримання пільг особи зі статусом учасника бойових дій мають звернутися до органів Пенсійного фонду України, незалежно від місця їх реєстрації.

Заяви, що необхідно надати:

  1. Заява про внесення особи до ЄДАРП (Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги).
  2. Заява про встановлення пільги.

Куди подавати заяви:

Підписка на УБД