Відбувся перший етап обміну полоненими віком до 25 років: серед звільнених - оборонці Маріуполя

Дата: 09.06.2025 16:15

Розпочався обмін, який триватиме в декілька етапів найближчими днями. Серед категорій тих, кого повертаємо зараз, – поранені та важкопоранені, а також молодші 25 років.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський, наголосивши, що процес складний, є багато чутливих деталей і перемовини тривають фактично щодня.

"Розраховуємо, що будуть повністю реалізовані домовленості щодо гуманітарних питань, досягнуті в межах зустрічі в Стамбулі. Робимо максимум, щоб повернути всіх. Працюємо для цього на всіх рівнях. Маємо повернути додому кожного, хто в полоні. Дякую всім, хто допомагає", - прокоментував Зеленський.

Цей етап обміну - це молоді українці до 25 років, переважно 2000 років народження. Серед тих хто повернувся воїни ЗСУ, ДПСУ, НГУ, ТРО, а також є повернуті Захисники Морської піхоти України, Десантно-штурмових військ та оборонці, які потрапили у полон у Маріуполі. 

Переважна більшість із повернутих перебувала у  неволі з 2022 року, є ті, хто потрапив у полон у перші дні повномасштабного вторгнення.