Власникам інтернет-магазинів приготуватися: доступ до сайтів може бути обмежено

Дата: 09.07.2023 13:25

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про захист прав споживачів, яким серед іншого, пропонується обмежувати доступ до сайтів інтернет-магазинів та інших продавців.

За якої умови інтернет-магазин може бути заблоковано розповідає "Адвокат права".

1. У разі, якщо інтернет-магазин (продавець) на сайті не надає інформації стосовно місцезнаходження та назви, «що унеможливлює здійснення заходу державного нагляду (контролю) відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

З метою поновлення порушених прав споживачів, Держпродспоживслужба має право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайту (частини веб-сайту, програмного забезпечення) такого суб’єкта господарювання.

2. Також пропонується обмежувати доступ до сайтів інтернет-магазинів (продавців), які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів.

Цей Закон набирає чинності через один рік з дня його опублікування, але не раніше дня припинення чи скасування воєнного стану (є деякі виключення, але ще рік живемо за старою схемою)