В мережі активно обговорюють інтервʼю речника Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна, який заявив, що роботодавці можуть вручати українцям повістки на роботі.
Це дійсно так, але вони можуть це робити лише за певних умов, роз'яснює "Ти ж юрист".
Згідно з новими правилами військового обліку, прийняти на роботу або навчання військовозобов’язаного можуть лише після взяття його на військовий облік.
Також роботодавці зобов’язані:
- відправляти у 7-ми денний термін до ТЦК та СП інформацію про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання військовозобов’язаного;
- здійснювати оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до ТЦК та СП.
Якщо роботодавець отримав розпорядження від ТЦК та СП, він зобов’язаний:
- видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, довести його до відома таких осіб під особистий підпис;
- вручити повістки про явку за викликом до ТЦК чи іншого органу (за наявністю).
Отже, роботодавець може здійснювати оповіщення та вручати повістки своїм працівникам, але лише якщо отримав відповідне розпорядження від ТЦК та СП.
Як виглядає таке розпорядження військкомату дивіться нижче.
Також, як заявив днями начальник пресслужби Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо всім військовозобов'язаним необхідно зʼявитися до ТЦК, зокрема і жінкам-медикам.
За його словами, військовозобов’язаних українців закликають особисто прийти до військкоматів в першу чергу для того, щоб оновити свої дані – щоб держава мала реальну картину наявних наразі в країні резервів.
"Якщо є якесь право на відстрочку – надати його, щоб ресурси, які там є, використовувати правильно. Людина, яка по базі є як військовозабовʼязана і здорова, а має хворобу, але про неї не повідомила – ми не знаємо, що людина не може проходити службу в ЗСУ" - зауважив Фітьо.