виплати впо

Власники зруйнованого внаслідок бойових дій житла мають право на виплати ВПО - Мінреінтеграції

Дата: 23.01.2024 13:52

Щомісячну державну допомогу на проживання, яка становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю та дітям і 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб мають право отримувати і власники зруйнованого внаслідок бойових дій житла.

Про це зазначає Мінреінтеграції.

Яким категоріям ВПО з 1 грудня автоматично продовжать виплати ще на пів року?

Дата: 01.12.2023 09:23

З 1 грудня цього року виплати ВПО продовжуватимуть деяким категоріям отримувачів на другий 6-місячний період без додаткового звернення.

Як повідомили у Мінреінтеграції це передбачено постановою КМУ від 21 листопада 2023 року № 1226.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.

Відповідна допомога сім’ї буде продовжена автоматично ще на пів року, якщо:

Уряд удосконалив порядок виплат внутрішньо переміщеним особам: деталі внесених змін

Дата: 23.11.2023 14:16

Кабінет міністрів вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку ВПО та виплат їм держдопомоги. 

Як повідомляє Мінреінтеграції, зокрема, були прийняті наступні зміни: 

- Переселенці, які деякий час проживали за кордоном, можуть звертатися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну. Це стосується тих, хто оформлює виплати вперше.

Виплати внутрішньо переміщеним особам призначатимуться на сімʼю - Мінреінтеграції

Дата: 01.11.2023 21:52

З 1 листопада цього року змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) - це стосується внутрішніх переселенців, які вперше звертаються за призначенням такої допомоги від держави.

Зокрема, як повідомляє Мінреінтеграції, для оформлення виплат ВПО від сьогодні має звертатись одна особа від всієї сімʼї, а не кожен член родини окремо.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.

В Україні внаслідок перевірок внутрішньо переміщених осіб понад 140 тисяч переселенців було позбавлено соцвиплат

Дата: 24.10.2023 15:23

В Україні внаслідок перевірок внутрішньо переміщених осіб понад 140 тисяч переселенців було позбавлено соцвиплат через невідповідність критеріям.

Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

В Україні перевіряють місця проживання ВПО: кому і на яких підставах можуть скасувати виплату допомоги?

Дата: 29.08.2023 14:54

У серпні 2023 року в Україні розпочалися перевірки місць проживання людей зі статусом ВПО. Внаслідок такої ідентифікації деяким українцям можуть скасувати соціальні виплати.

Перевірку фактичного місця проживання ВПО проводять територіальні органи Національної соціальної сервісної служби.

Підставами для проведення перевірки є:

У Мінреінтеграції повідомили про зміну періодів виплат для ВПО

Дата: 02.08.2023 13:30

Згідно з Постановою КМУ від 11 липня 2023 року № 709, яку розробило Мінсоцполітики, змінено періоди виплат державної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Так, у серпні й у подальшому буде два виплатних періоди допомоги ВПО – до 15 і 28 числа.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.

Увага! Уряд відтермінував нові правила виплати допомоги для ВПО, які повинні були запрацювати з 1 серпня

Дата: 31.07.2023 20:45

В середині липня Кабмін змінив правила щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Згідно з цими змінами, за оформленням допомоги на проживання має звертатись одна особа від всієї сімʼї, а не кожен член сімʼї окремо.

Ці нововведення мали набути чинності з 1 серпня 2023 року і стосувалися внутрішніх переселенців, які вперше звертаються за допомогою.  

Однак сьогодні на засіданні Кабінет міністрів відтермінував введення в дію цієї новації до 1 листопада 2023 року. Тому наразі все залишається без змін.

Чи можуть внутрішньо переміщеним особам відмовити в пенсійних виплатах?

Дата: 12.07.2023 13:28

Права внутрішньо переміщених осіб (ВПО) дуже часто порушують, і значна частина цих порушень стосується пенсійних виплат.

«У мене щомісяця є декілька справ, які стосуються припинення пенсійних виплат або відмов у нарахуванні пенсії. Вони цікаві, але й складні. Однак, якщо в них розібратися, можна допомогти  багатьом людям», — розповідає практикуюча юристка, тренерка Ольга Семенюк.

Підписка на виплати впо