Як діяти у випадку, якщо хтось вкрав смартфон або він десь загубився

Дата: 10.02.2024 11:00

Зараз мобільні пристрої є майже у кожного українця, тому варто знати, як діяти у разі їх викрадення або втрати. Річ у тім, що на смартфоні люди зберігають безліч конфіденційної інформації, якою можуть скористатися зловмисники. Тому, бездіяльність у цьому сенсі, може спричинити купу проблем.

Існує кілька розумних заходів, яких потрібно вжити у разі зникнення гаджета. Детальніше про них розповіли представники кіберполіції у матеріалі, опублікованому онлайн-виданням “Телеграф”. І насамперед якщо на мобільному є посилання на кшталт https://b-p.com.ua/, яке дозволяє шукати казино з бездепозитним бонусом, варто, наприклад поставити блокування за відбитком пальця.

1

Основні заходи безпеки у разі зникнення телефона

 

Перше, що необхідно здійснити, це блокування сімки, яка в основному використовується абонентом. Також, потрібно повідомити мобільного оператора про зникнення телефона (це зменшить ризик втратити доступ до пов'язаних з номером акаунтів). Разом з цим, варто:

  • Завершити будь-які активності на постійних облікових сторінках;
  • Змінити дані для авторизації на додатках та сайтах;
  • Заблокувати або видалити інформацію на гаджеті.

Перша дія дозволяє зачинити власні дані на персональних сторінках та застосунках від стороннього втручання. Щодо складних комбінацій паролів, вони допомагають зменшити ризик зламу. А, блокування або “знесення” особистої інформації унеможливлює її використання з боку шахраїв проти абонента.

В окремих випадках, людям радять заблокувати банківські рахунки. Це допомагає у разі, якщо людина забула почистити збережені облікові дані з банкінгу. Також, у разі зникнення гаджета, потрібно повідомити про це близьких, родичів та друзів.

Що фахівці радять зробити додатково

Щоб підвищити рівень безпеки, мало лише обрати якісний пароль. Як варіант, за можливості, потрібно вживати додаткових заходів. Наприклад, безліч ресурсів пропонують налаштування двофакторної аутентифікації.

У разі викрадення пристрою не варто зволікати. Натомість людині необхідно звернутися до найближчого поліційного відділка. Також, можна скористатися викликом служб 102 або 112. Завдяки просунутим технологіям, кіберфахівці мають можливість знайти втрачений пристрій протягом лічених хвилин. Щобільше, там швидко визначать окремого злодія, який здійснив крадіжку.