Якщо працівника викликали у військкомат: підстава увільнення є повістка видана військовозобов’язаному

Дата: 04.06.2023 13:35

Однією із підстав увільнення є повістка видана військовозобов’язаному.

Увільнення від роботи (посади) – це ТИМЧАСОВЕ припинення виконання працівником трудових обов’язків зі ЗБЕРЕЖЕННЯМ МІСЦЯ РОБОТИ І ПОСАДИ.

При отриманні роботодавцем повістки, незалежно від її мети (для уточнення облікових записів, проходження медичного огляду, прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки), рекомендуємо за місцем роботи видати НАКАЗ про увільнення працівника від роботи.

В наказі про увільнення працівника від роботи слід зазначати такі відомості, як: прізвище, ім’я та по-батькові працівника; посада, дата та підстава увільнення працівника (із доданням відповідного документа).

У табелі обліку використання робочого часу дні, протягом яких працівник увільнений від роботи, необхідно відображати за допомогою буквеного коду «ІН» або цифровим кодом 22 (інший невідпрацьований час, що передбачає законодавство, – виконання державних і громадських обов’язків, допризовна підготовка, військові збори, тощо).

Водночас отримання повістки не означає автоматичне зарахування працівника до лав Збройних Сил України. ДОКУМЕНТАЛЬНИМ ПІДТВЕРДЖЕННЯМ фактичного початку проходження військової служби – є мобілізаційне розпорядження, контракт, витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, тощо.

Якщо для підтвердження факту мобілізації працівник не може особисто надати документ, він може зробити це, надіславши роботодавцю фото документа через месенджер чи електронну пошту.

За увільненими працівниками (призваними на проходження військової служби під час мобілізації, на особливий період) зберігається місце роботи та посада, яку вони раніше обіймали.

B2BConsult