Яким буде розмір доплат військовим у 2024 році і який пріоритет у розподілі коштів воєнного бюджету?

Дата: 31.03.2024 20:51

Грошове забезпечення Сил оборони та бойові виплати, а також виплати загиблим, виплати за поранення, за перебування на першій і на другій лінії бойового зіткнення, харчування особового складу, речове забезпечення та винагороду за знищену техніку - пріоритетні напрямки фінансування Збройних сил України у 2024 році.

Про це повідомив у інтерв'ю AрміїInform та  ВВС Україна заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

"У разі підвищення інтенсивності бойових дій, збільшення чисельності війська виникає необхідність у залученні додаткового фінансування, а це, відповідно, тягне за собою зміни в бюджеті і належні урядові рішення", — зазначив заступник міністра.

Крім першочергових витрат передбачені кошти на закупівлю озброєння та військової техніки. На це з бюджету відомства виділяють 20% — 265,4 млрд гривень, ця сума є орієнтовною, оскільки потреби в оборонному секторі динамічні.

Також бюджет оборонного відомства включає експлуатаційні видатки: закупівля палива, підготовка війська, комунальні платежі, поточний ремонт тощо.

Юрій Джигир розповів, що у січні цього року Уряд виділив 657 млн гривень із резервного фонду для Міноборони. За словами посадовця, ці кошти витратили на закупівлю техніки та озброєння, оптичних та тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництво боєприпасів, ремонт та утримання техніки тощо. Заступник міністра також зазначив, що цьогоріч відомство очікує отримати 7,9 млрд гривень з "військового ПДФО".

Щодо безпосередньо виплат військовослужбовцям то у 2024 році виділять 751,3 мільярда гривень на це.

"Доплати в розмірі 30 та 100 тисяч гривень, уряд планує зберегти протягом періоду дії воєнного стану, як це передбачено постановою Кабміну № 168", - пояснив замміністра оборони.

Отже, всі виплати залишаться на рівні 2023 року.

Однак при цьому посадовець додав, що важливо враховувати ймовірне зростання потреб ЗСУ і якщо інтенсивність боїв зростатиме чи збільшиться кількість військових, потрібно буде збільшувати фінансування та змінювати бюджет і спрогнозувати такі зміни зараз складно.

"Наш оборонний бюджет закладено в умовах найбільшого збройного конфлікту в Європі з часів Другої світової. На полі бою ведеться постійна запекла боротьба, тож вірогідність збільшення інтенсивності бойових дій існує щодня. Це слід враховувати, як і можливе зростання чисельності армії, яку треба буде своєчасно забезпечувати", - пояснив Юрій Джигир.