Яким чином в Україні можна продавати пальне і що для цього потрібно?

Дата: 26.07.2022 22:27

 

Перший вид: АЗС 

Коли йдеться про продаж пального, першою асоціацією, звичайно ж, є АЗС - типова мережева заправна станція із магазином, кавою, круасанами і літнім майданчиком для відпочинку..

Фактично, це є приклад першої форми торгівлі пальним - роздрібний продаж. Поряд з ними є менш відомі, але також легальні заправні станції, здебільшого на декілька колонок, також із "стеллою" з цінами, із закопаними чи наземними резервуарами, які цілком правомірно продають пальне.

Якщо згадати торгівлю із так званих "бочок", яка часто зустрічається на трасах чи в промзонах, то така торгівля здебільшого є незаконною (див. наше відео "Чи можна продати СВОЄ пальне" ("Як не треба торгувати пальним")).

Другий вид: бензовоз 

Переходячи від звичайних громадян в бізнес-площину, другим найпоширенішим видом торгівлі пальним є оптова торгівля без місця торгівлі.

Вона полягає в тому, що постачальник пального десь забирає пальне, яке Ви в нього купили, і сам (або за участі перевізника) везе його на Вашу "точку" (так зване "місце зберігання пального"), після чого пальне напряму зливається у ємності/резервуари покупця.

Тобто такий постачальник пального самостійно не має місця, де б це пальне могло зберігатись, і фактично виступає посередником між нафтобазою і юрособою/ФОП, що купує пальне.

Назва "бензовоз" в даному випадку вживається умовно, адже фактично пальне може доставлятись і цистернали залізничними шляхами.

Третій вид: нафтобаза 

Якщо постачальник має власне місце в якому зберігається пальне та з якого відбувається продаж великими партіями (не напряму в паливний бак), в такому разі мова йде про оптовий продаж пального з місцем торгівлі.

Всі описані форми торгівлі мають свої нюанси та проблематику, які потрібно враховувати. Найменша помилка на початку бізнеса, може призвести до мільйонних штрафів в подальшому. Всі порушення в даній сфері легко та дистанційно встановлюються податковою, тому потрібно бути максимально обережними.

Детально про це від професійного експерта Kostyantyn Volovyk у відео: