За що банк може заблокувати вашу карту?

Дата: 29.03.2024 13:27

 

Підозра щодо здійснюваних операцій — привід для банківської установи заблокувати картку. А ось причини такого рішення можуть бути різними. 

Якщо власник картки отримав більше, ніж встановлена межа його офіційно вказаних у банку доходів; якщо на особистий рахунок приходить багато платежів від різних людей протягом короткого проміжку часу; якщо певну велику суму на карті дроблять і направляють на декілька рахунків тощо — такі операції будуть здаватися автоматичним системам підозрілими.

Спочатку банк буде намагатися уточнити дані чи зробити персоніфікацію, але якщо клієнт не зможе підтвердити джерело походження коштів або інші дані, рахунки можуть заблокувати, розглядаючи рух коштів як можливе «відмивання» коштів.

Також причиною блокування можуть стати різного виду борги і робота з їх стягнення виконавчої службою. Навіть несплачений штраф за перевищення швидкості може стати підставою для блокування коштів. Якщо карту заблокували через борг – варто через «Дію» або Єдиний реєстр боржників подивитися дані про виконавчі провадження і сплатити борг.

Важливо при виїзді за кордон, по-перше, мати деяку суму готівкою, а по-друге – попередити банк про виїзд. Наприклад, Приватбанк має у налаштуваннях пункт «Не блокувати картку при виїзді за кордон», тоді банк не розцінить закордонні операції як підозрілі.

Але не всі повідомлення про блокування картки є справжніми. Шахраї користуються необачністю клієнта, щоб заволодіти даними карту. Тому будьте обачні і обережні, нікому не повідомляйте дані про свої рахунки та картки.

Більш детально у відео адвоката Ігор Ясько - Юридична компанія Winner: