1,2 млн доларів, 103 тис євро, 3,2 млн гривень: на Запоріжжі викрили посадовців МСЕК, які робили фіктивну "інвалідність"

Дата: 21.03.2024 19:08

На Запоріжжі поліція викрила корупційну схему за участі посадовців МСЕК, які допомагали військовозобов’язаним отримувати фіктивну групу інвалідності.

Як повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України посадова особа центру медико-соціальної експертизи, маючи вплив на керівників підпорядкованих комісій, сприяла військовозобов’язаним отримати фіктивну групу інвалідності.

Родич посадовця був у якості посередника, підшукуючи клієнтів та тримаючи з ними зв'язок.

Вартість направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК) становила 300 доларів, а отримання потрібного висновку – 3500 доларів. В ході слідства поліцейські встановили численні факти отримання фігурантами справи неправомірної вигоди.

Оперативниками управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області та слідчими слідчого управління ГУНП в Запорізькій області було проведено обшуки за місцями роботи та проживання учасників корупційної схеми. В результаті обшуків було вилучено 1,2 млн. доларів, 103 тис. євро, 3,2 млн гривень, 2 кг психотропів та записи чорнової бухгалтерії.

На підставі отриманих доказів одному із керівників центру слідчі поліції повідомили підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Дії посередника кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 та ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

У поліції повідомили, що наразі вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів у вигляді триманні під вартою, а також продовжується збір доказової бази для притягнення всіх причетних до злочину осіб. Окрім того, після проведення експертиз та низки процесуальних заходів дії фігурантів можуть бути додатково кваліфіковані.

1234

Відео Національна поліція України: