8 років позбавлення волі за зачинені укриття/бомбосховища - пропонуються відповідні зміни до законодавства

Дата: 28.06.2023 17:10

У місцевої влади є час до 25 липня 2023 року, аби привести в належний стан наявні укриття. Про це йдеться в Указі Володимира Зеленського №353/2023, яким він увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 червня 2023 року «Щодо результатів оперативних обстежень обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриття населення».

Адвокат права наводить декілька важливих цитат із Рішення:

1. Рада національної безпеки і оборони України вирішила визнати незадовільною роботу із забезпечення готовності об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту до їх використання за призначенням у Запорізькій, Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області, містах Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві.

2. Обласним, Київській міській військовим адміністраціям спільно з органами місцевого самоврядування за результатами обстежень обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту доручено привести до 25 липня 2023 року в належний стан наявні укриття, забезпечити цілодобовий та безперешкодний доступ до них, а також надати онлайн-доступ населенню до інформації про наявні захисні споруди цивільного захисту, створити кол-центри для прийому, обробки та оперативного реагування на звернення громадян, розробити електронні мапи укриттів, чат-боти та інші інформаційні ресурси.

3. Кабінету Міністрів України доручено внести до 31 липня 2023 року в установленому порядку до Верховної Ради України пропозиції щодо змін до ряду нормативно-правових актів, зокрема, Кримінального кодексу України в частині, що стосується посилення кримінальної відповідальності посадових осіб за неналежне утримання, експлуатацію обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до таких обʼєктів.

А ТАКІ ПРОЕКТИ ВЖЕ Є!

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу» зареєстрували у Верховній Раді України законопроект №9362-1 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо запровадження відповідальності за порушення вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, яким пропонується запровадити штрафи за неналежний стан укриттів чи відсутність доступу до них та кримінальну відповідальність в разі, якщо через відсутність доступу до укриття загинули люди.

ПРОПОНУЄТЬСЯ ДОПОВНИТИ:

  • Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 175-3 «Порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту» та запровадити штрафи за неналежний стан укриттів в розмірі від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-8500 грн).
  • Кримінальний кодекс України новою статтею 270-2 «Порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту» та встановити, що порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що призвело до загибелі людини або інших тяжких наслідків, - карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.