З початком вторгнення росії в Україну багато громадян набули статусу учасників бойових дій і стали потребувати особливої підтримки від держави.
Як саме служба зайнятості допомагає захисникам і членам їх родин та які існують програми підтримки розповіли у відомстві.
Зокрема, у службі зайнятості пропонують:
Ваучери на навчання.
Наразі є можливість підвищити кваліфікацію або здобути нову професію, яка користується попитом на українському ринку праці, отримавши безкоштовний ваучер. Служба зайнятості має власні сучасні центри професійно-технічної освіти, які навчають слухачів за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами.
Програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проекту єРобота.
Служба зайнятості супроводжує дві з них:
"Власна справа" ‒ ви можете отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Подати заявку на отримання гранту разом із бізнес-планом можна через Портал Дія.
Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва, яка передбачає надання грантів до 1 млн грн.
Допомога по безробіттю та успішне працевлаштування.
Ветерани також можуть звернутися до центрів зайнятості для отримання допомоги по безробіттю або працевлаштуванню. Розмір допомоги визначається індивідуально, але під час дії воєнного стану максимальна сума не може перевищувати розміру мінімальної зарплати, встановленої законодавством. З 1 січня 2024-го – це 7100 грн.