Адвоката та співробітника військової адміністрації затримали за допомогу у виїзді чоловіків за кордон

Дата: 19.05.2023 18:29

Київські правоохоронці затримали організаторів нелегального виїзду призовників за кордон.

Як повідомляє Поліція Києва адвокат та співробітник військової адміністрації безпідставно вносили військовозобов’язаних чоловіків у базу даних "Шлях", що давало ухилянтам право на виїзд з України в умовах воєнного стану. Такі "послуги" коштували 1000 доларів за одну людину. 

Зокрема, слідством було встановлено, що громадянин рф, отримавши посвідку на проживання на території України та дозвіл на зайняття тут адвокатською діяльністю, підшукував осіб, які у період дії воєнного стану обмежені у праві виїзду за кордон та організовував внесення даних про таку особу у систему «Шлях». В подальшому інформацію про бажаючих він передавав посадовій особі військової адміністрації - уродженцю Луганщини, який у свою чергу надавав завідомо неправдиву інформацію іншим посадовим особам про необхідність включення особи-ухилянта до списків, які у подальшому слугували підставою для безперешкодного перетину державного кордону.

У ході документування злочину правоохоронці затримали адвоката у порядку ст. 208 КПК після отримання ним 8 тис. дол. США за організацію чергового незаконного перетину кордону 8 особами.

За місцем мешкання спільників слідчі провели обшуки, під час яких вилучили гроші, отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, документацію, яка підтверджує злочинну діяльність групи осіб, мобільні телефони. Окрім цього, за місцем проживання адвоката виявлено гранату Ф-1.

За даним фактом слідчим відділом Печерського управління поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України - незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Спільникам повідомлено про підозру у вчиненні цього злочину.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю до трьох років з конфіскацією майна.

1