Протягом 2023 року в Україні удосконалювалась система підтримки для сімей з дітьми, зокрема і шляхом цифровізації виплат соціальної допомоги. Так, на порталі ДІЯ стали доступними чотири види соціальної допомоги.
Як повідомили в Мінсоцполітики сервіс орієнтований як на тих, хто вперше звертається за призначенням допомоги так і на тих, хто планує переоформлення у зв’язку з закінченням терміну призначення.
Раніше для отримання цих послуг необхідно було збирати велику кількість документів та відвідувати органи соцзахисту населення. Однак зараз, таку допомогу можна оформити дистанційно, не виходячи з дому.
Доступні такі види допомоги:
- Допомога при усиновленні дитини – для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.
Право на допомогу при усиновленні дитини має особа, яка є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі, якщо усиновлювачами є подружжя, — право на допомогу при усиновленні дитини має один з них на їхній розсуд.
Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну усиновлену дитину на підставі рішення про її усиновлення за умови, якщо звернення за призначенням такої допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня набуття законної сили рішенням про усиновлення дитини.
Як отримати послугу та подати заяву читайте за посиланням.
- Допомога людині, яка доглядає за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, – для батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника, який доглядає за дитиною.
На таку допомогу має право один з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікун, піклувальник, який доглядає за дитиною, у якої діагностовано:
- тяжкі перинатальні ураження нервової системи;
- тяжкі вроджені вади розвитку;
- рідкісні орфанні захворювання;
- онкологічні, онкогематологічні захворювання;
- дитячий церебральний параліч;
- тяжкі психічні розлади;
- цукровий діабет I типу (інсулінозалежний);
- гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня;
- тяжку травму, є потреба у трансплантації органа або паліативній допомозі.
Допомогу можуть оформити сім'ї, які не отримують допомогу, в разі, якщо дитині не встановлено інвалідність.
Як отримати послугу та подати заяву читайте за посиланням.
- Допомога людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності.
Гроші можуть отримати особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю віком до 18 років. Виплати особам з інвалідністю з дитинства призначаються на весь час інвалідності. Послугою можуть скористатися українці, іноземці та особи без громадянства зі статусом біженців в Україні.
Розміри виплат:
- особам з інвалідністю з дитинства I групи: 100 відсотків прожиткового мінімуму;
- особам з інвалідністю з дитинства II групи: 80 відсотків прожиткового мінімуму;
- особам з інвалідністю з дитинства III групи: 60 відсотків прожиткового мінімуму;
- на дітей з інвалідністю віком до 18 років: 70 відсотків прожиткового мінімуму.
Як отримати послугу та подати заяву читайте за посиланням.
- Допомога на дитину одинокій матері або батьку – для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.
Право на грошову допомогу на утримання дитини має одинока матір або батько, що не перебуває у шлюбі. А також одинокий усиновлювач, якщо в документі про народження дитини відсутній запис про батька чи матір.
Як отримати послугу та подати заяву читайте за посиланням.
Щоб скористатись послугами потрібно авторизуватись на порталі ДІЯ, перейти в меню «послуги», обрати опцію «заява на призначення допомоги», заповнити необхідні відомості, сформувати заяву та декларацію та підписати електронним підписом чи Дія.Підписом. Термін призначення допомог відбувається впродовж 10 днів з моменту звернення, а повідомлення про результат звернення надійде в особистий кабінет користувача на порталі ДІЯ, або на електронну пошту.