Чи буде оплачуватись лікарняний лист і чи продовжується термін перебування на обліку в центрі зайнятості на час лікарняного?

Дата: 22.11.2022 11:34

До Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Віктор. Під час війни він втратив роботу та став на облік в Центр зайнятості. Строк перебування на обліку в Центрі зайнятості добігає кінця, але Віктор захворів.

Тож чи буде оплачуватись лікарняний лист і чи продовжується термін перебування на обліку в центрі зайнятості на час лікарняного?

Підстав для оплати листка непрацездатності у Вас немає. Цей висновок можна зробити, виходячи з наступного.

Виплати за листком непрацездатності відбуваються на підставах та у порядку, передбачених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі – «Закон») та Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджену Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13 листопада 2001 року N 455.

Відповідно до Закону його дія поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від їх форм власності та господарювання, у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.

Документом, що засвідчує тимчасову непридатність особи та на підставі якої провадяться відповідні страхові виплати, є листок непрацездатності.

Відповідно до п. 1.3. Інструкції листок непрацездатності видається лише:

  • громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які проживають в Україні та працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних представництвах та консульських установах.
  • особам, обраним на виборні посади до органів державної влади, місцевого самоврядування та інших органів, зокрема громадських організацій.
  • членам колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.
  • особам, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності, у тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок).
  • громадянам України, які постійно проживають на території України та працюють на умовах трудового договору (контракту) за межами України та не застраховані у системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають.

У зв'язку з тим, що особи, визнані безробітними не підпадають під зазначені у Законі та Інструкції категорії осіб, претендувати на компенсацію тимчасової втрати працездатності такі особи не можуть!

Щодо питання про продовження терміну перебування на обліку в центрі зайнятості на час листка непрацездатності, то слід зазначити таке.

Питання порядку та умов виплати допомоги з безробіття регулюється Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2015 року N 613.

Порядком НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО можливості продовження термінів перебування на обліку у центрі зайнятості.

Кам'янський місцевий центр з надання БВПД