Вручення повісток – це обов'язкова умова мобілізації. Однак, це не означає призов. Більш того, якщо повістку ви не отримали – з'являтись до військомату теж не обов'язково.
Про це зауважив адвокат Юрій Мельник, адже відповідальності за це в українському законодавстві не передбачено, пише 24tv.ua.
"Якщо вас не викликали до територіального центру комплектування жодним із належним способів (вручення повістки, наявність мобілізаційного розпорядження), то обов'язку з'явитися до центру комплектування ви не маєте", – зазначив адвокат.
Інша справа, якщо повістка таки вручена, або ви внутрішньо переміщена особа чи просто переїхали на нове місце проживання. Адвокат перерахував умови, при яких ви таки порушуєте правила обліку і підлягаєте адміністративній відповідальності.
Коли потрібно до військомату:
- Якщо ви виїхали на нове місце проживання — ви маєте знятися з обліку та стати на новий облік протягом 7 днів.
- Якщо ви внутрішньо переміщена особа з окупованих територій, то маєте стати на військовий облік за новим місцем проживання незалежно від того, чи знялися ви з обліку вдома: часто це просто неможливо через окупацію та бойові дії.
- Також ви маєте інформувати свій центр комплектування про зміни в житті: сімейний стан, роботу, навчання тощо.
Зверніть увагу! Але якщо ви не ВПО, а лише проїздом у певному населеному пункті, то притягнути вас до відповідальності за порушення правил військового обліку там немає підстав.
Ухилянтів від військової служби карають
В Україні вже карають тих, хто ухиляється від мобілізації. За пів року повномасштабної війни та оголошення мобілізації суди ухвалили 66 вироків щодо тих, хто ухилявся від неї.
Детально про кримінальні справи щодо "ухилянтів" читайте тут.