ДБР викрило запорізького ексвоєнкома на "фіктивних" бойових виплатах підлеглим: справу скеровано до суду

Дата: 25.03.2024 19:45

В ДБР завершили досудове розслідування у справі колишнього керівника Запорізького обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який безпідставно нараховував підвищені військові виплати підлеглим.

Обвинувальний акт скеровано до суду, повідомили в ДБР.

Як зазначається, перебуваючи на посаді керівника Запорізького ОТЦК та СП, посадовець, без законних підстав, відправив наближених до себе підлеглих в одну з бригад ЗСУ нібито для виконання бойових завдань.

Військові не були призначені на посади у підрозділі, не брали участі у боях та фактично безпідставно перебували у прифронтовій зоні. Вони перебували там як у відпустці, жили за вільним графіком і, навіть, мали можливість виїжджати до дому на вихідні. Проте військовослужбовці отримували підвищені виплати та можливість набути статус учасників бойових дій.

У підсумку семи військовослужбовцям, які не брали участь у бойових діях, було нараховано понад 1 млн гривень виплат.

Колишній військком обвинувачується у перевищенні службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану (ст. ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Суд також арештував майно обвинуваченого: квартиру в Запоріжжі та три земельні ділянки в Запорізькій області.

Кримінальні провадження щодо інших учасників схеми тривають.