Достроковий вихід на пенсію учасниками бойових дій (відео)

Дата: 08.08.2023 08:57

Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію. Під час війни з країною-терористом та активними бойовими діями ця інформація може бути дуже актуальною для багатьох.

Посилання на текст положення до цього відео:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3...

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1...

Для початку розберемося як працює достроковий вихід на пенсію, які умови та що для цього необхідно.

У Законі України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у статті 6 зазначено, хто вважається учасником бойових дій. Слід пам'ятати, що вільнонаймані особи, які працюють у військових структурах, також вважаються учасниками бойових дій. Але вільнонаймані робітники не мають права на дострокову пенсію, незважаючи на статус УБД.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" учасники бойових дій мають право на дострокову пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років за наявності страхового стажу не менше 25 років, жінками - 50 років за наявності страхового стажу не менше 20 років.

Тобто учасники бойових дій не виходять на дострокову пенсію одразу після повернення з бойових дій, а лише мають знижку за віком для отримання пенсії за умови, що є достатній страховий стаж.

Доцільність дострокового виходу на пенсію можлива у разі - якщо військовослужбовець не придбав необхідний стаж для виходу на пенсію за вислугою років і якщо військовослужбовець досяг необхідного віку зі стажем і продовжує працювати у збройних силах.

Учасники бойових дій отримають доплату до пенсії у розмірі 25% прожиткового мінімуму та доплати – цільової допомоги. Пенсія учасника бойових дій не може бути меншою за 210% від прожиткового мінімуму.

Для отримання пенсії учаснику бойових дій необхідно звернутись до відділення Пенсійного Фонду України.

До речі, існує можливість на порталі Пенсійного Фонду України перевірити і свій страховий стаж.

Дострокова пенсія для учасника бойових дій це як додатковий інструмент, що дозволяє вийти на пенсію раніше і надає можливість її збільшення через збільшення страхового стажу.

Більш детально дивіться роз'яснення у відео ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ДОМПРАВО: