дистанційна робота

Як здійснюється оплата праці при дистанційній роботі?

Дата: 28.05.2024 10:28

Незалежно від форми організації праці заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розміри оплати праці визначаються у письмовому трудовому договорі, додержання письмової форми якого є обов’язковим при дистанційній роботі відповідно до вимог статті 24 КЗпП України.

Особливості надомної та дистанційної роботи (інфографіка)

Дата: 20.10.2023 11:58

Дистанційна та надомна роботи набули великої популярності останнім часом.

Щоб легко орієнтуватися у даних визначеннях та правильності оформлення такої діяльності Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці інформує щодо особливостей надомної та дистанційної робіт.

Детально в інфографіці:

Дистанційна робота: які податки доведеться сплатити у разі передачі комп’ютера працівнику

Дата: 28.09.2023 10:23

ДПСУ в ІПК № 417/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 23.02.2023 р. розглянула питання оподаткування операції з передачі юрособою комп'ютера в користування фізособі для виконання робіт на користь юридичної особи. Розглянуто питання справляння ПДВ, податку на прибуток і, звичайно ж, ПДФО і ВЗ.

Щодо оподаткування зазначеної операції ПДВ контролери зазначили, що усе залежить від того, як оформили таку операцію на підприємстві.

Дистанційна робота: свобода та можливості для молодих спеціалістів. Надомна робота

Дата: 14.09.2023 14:52

Дистанційна та надомна робота, як можливість для молодих спеціалістів працювати зі зручного для них місця.

Найперше хочеться звернути увагу на те, що відповідно до ст. 24 КЗпП трудовий договір про дистанційну роботу або про надомну роботу обовʼязково укладається в письмовій формі.

Тобто, роботодавцю недостатньо видати наказ про прийом на роботу - він зобовʼязаний укласти з працівником письмовий договір у двох екземплярах, по одному для кожної зі сторін.

Надомна і дистанційна робота: в чому різниця?

Дата: 08.08.2023 16:53

Надомна та дистанційна робота почали користуватись попитом серед роботодавців та працівників ще з часів епідемії коронавірусу. Зараз, коли значна кількість українців через війну покинули свої домівки такі форми організації праці впроваджені в багатьох підприємствах та організаціях.

Дуже часто поняття «надомна» та «дистанційна» робота плутають або сприймають як одне. Проте це принципово різні форми організації праці.

Новини для фрілансерів: депутати ухвалили відповідний Закон

Дата: 20.07.2022 07:34

Депутати ухвалили Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості (проект №5161), який вводить поняття «трудовий договір з нефіксованим робочим часом».

Роботодавець самостійно визначатиме необхідність та час залучення працівника до роботи, обсяг роботи та в передбачений трудовим договором строк погоджуватиме з працівником режим роботи та тривалість робочого часу.

Працівників держпідприємств зобов'язали повернутись до України на період воєнного стану

Дата: 01.05.2022 21:39

Кабмін прийняв постанову якою зобов'язав повернутись з за кордону до України працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану. А також встановили умови для дистанційної роботи.

Дистанційна робота працівників державних органів у період воєнного стану

Дата: 17.04.2022 16:35

Дистанційна та поза межами країни робота державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану

З початком вторгнення російських військ на територію України більшість державних службовців була позбавлена можливості виконувати свої посадові обов’язки безпосередньо на робочих місцях.

Тому 12 квітня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 440 «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану».

Підписка на дистанційна робота