адмінправопорушення

Що робити, якщо сусіди шумлять і як притягнути їх до адміністративної відповідальності?

Дата: 05.11.2024 10:07

Шум від ремонтних робіт, гучна музика або галаслива компанія в сусідів – це може заважати спокійному відпочинку вдома. Якщо це відбувається вночі або вихідні, галасливих сусідів можна притягнути до адміністративної відповідальності. Як та за яких умов це можна зробити, розповідають юристи системи безоплатної правничої допомоги.

За збір грибів та ягід в Україні можна отримати штраф: в якому випадку і на яку суму можуть оштрафувати?

Дата: 15.10.2024 14:34

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт № 9665, яким суттєво посилено відповідальність за правопорушення у сфері лісокористування.

Документ, зокрема передбачає:

За самовільне збирання дикорослих плодів, горіхів, грибів та ягід на ділянках, де це заборонено або допускається тільки за лісовими квитками – громадянам загрожують штрафи до 850 грн, посадовим особам – до 5100 грн.

Суд скасував постанову про притягнення до адмінвідповідальності неповнолітнього водія через порушення його права на захист

Дата: 29.08.2024 16:11

Неповнолітній юнак без прав сів за кермо та проїхав перехрестя вулиць на заборонений червоний сигнал світлофора, за що його оштрафували.

Хмельницький міськрайонний суд дійшов висновку, що юнак винен в інкримінованих адмінправопорушеннях та оштрафував його на 3400 грн. Але законна представниця неповнолітнього – його мати – оскаржила постанову до апеляційного суду.

Що беззаперечно повинні робити співробітники ТЦК та СП при складанні адмінпротоколів?

Дата: 27.08.2024 13:04

Складання співробітниками ТЦК протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 210 КУпАП та одночасне винесення постанов про адміністративне правопорушення. 

Основні нормативні положення, важливі для юристів при підготовці позовних заяв, а також для пересічних громадян у питанні "А як воно має бути?" розповідає "Адвокат права".

Штрафи за порушення ПДР: в Україні запрацювали електронні адмінпротоколи

Дата: 23.07.2024 09:45

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Як це працюватиме?

Поліцейський буде друкувати електронний протокол на спеціальному пристрої у двох примірниках, один із яких під розписку вручатиметься водію. 

Інший примірник залишиться у поліцейського та в подальшому надсилається на розгляд до суду разом з іншими матеріалами справи.

Інформація про особу та транспортний засіб до електронного протоколу може завантажуватися через застосунок «Дія».

В Україні впроваджують електронні протоколи щодо адмінпорушень на дорозі

Дата: 15.07.2024 18:04

Національна поліція України ініціювала ведення електронного документування адміністративних порушень, що автоматизує робочий процес та займе значно менше часу. 

Разом із тим, протоколи в паперовому вигляді є рівнозначними й мають однакову, відповідно до законодавства, юридичну силу.

Дані про несплачений штраф за порушення мобілізаційного законодавства будуть відображатися в реєстрі "Оберіг"

Дата: 07.06.2024 11:40

У реєстрі «Оберіг» будуть відображатися дані про відкрите виконавче провадження та відомості про притягнення до адміністративної відповідальності особи за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства. 

Відповідні зміни передбачає ухвалений законопроєкт №11143 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.

Питання наслідків розгляду справи про адмінправопорушення за відсутності особи, яку належним чином не повідомили

Дата: 03.06.2024 11:36

Другий ААС: «Розгляд справ відбувся за відсутності позивача, якого не було своєчасно сповіщено про розгляд справи, що в силу приписів частини 1 статті 268 КУпАП виключало можливість розгляду справи.

До 51 тис грн та позбавлення прав: в Україні хочуть підвищити штрафи для водіїв за деякі правопорушення

Дата: 28.03.2024 16:57

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 11111, який передбачає посилення відповідальності за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають на це право.      

Зокрема, документом хочуть встановити відповідальність від 17 до 25,5 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року за ненадання переваги у русі автомобілям цілого ряду служб.

В Україні пропонують збільшити штрафи у сфері безпеки дорожнього руху: зареєстровано законопроект

Дата: 01.03.2024 23:07

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №11029, який передбачає посилення відповідальності за порушення деяких правил дорожнього руху та зміну підходу до фіксації перевищення швидкості.

У Законі України «Про дорожній рух» пропонується закріпити, що до правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі відносяться:

Підписка на адмінправопорушення