Бронь за гроші: розглядається варіант відстрочки від мобілізації для бізнесу за відповідний внесок

Дата: 28.01.2024 17:10

У Верховній Раді розглядають ініціативу, згідно з якою бронь від мобілізації до лав ЗСУ можна буде отримати незалежно від посади та спеціальності, але за певних умов - щомісячної сплати відповідної суми за працівника на додаток до військового збору.

Зокрема, подібні правила розробляють для фізосіб-підприємців, повідомив голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха виданню Фокус.

ФОПам, наприклад, пропонується зробити ставку за бронь від 6 до 50 тисяч гривень, за аналогією з працівниками великих компаній. 

Однак є певні проблеми.

"Деякі мої колеги кажуть, що якщо ставку зробити меншою за 40 000 гривень за бронь, то не потрібно було й починати. Нібито мале наповнення бюджету. Представники великих підприємств із сотнями працівників кажуть так: поставте планку 6 тисяч гривень, ми не витягнемо", — зазначив Наталуха.

Як прокоментував президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник працевлаштування на умовах оформлення ФОП поширене в IT-сфері. У таких працівників хороші зарплати і керівники проєктів із задоволенням заплатять фіксовану ставку, аби тільки їх не чіпали військкоми.

За словами фахівця, в Україні є люди, які готові платити ТЦК до 10 тисяч доларів за відстрочку від мобілізації. Інші платять чималі гроші провідникам-шахраям, які обіцяють провести чоловіків через український кордон, але нерідко вони потрапляють до рук прикордонників.

"Час зрозуміти, що не всі громадяни наважаться воювати. Буде правильно, якщо людину забронюють і гроші підуть до бюджету, а не ділкам",  - пояснив Василь Воскобойник.

Нагадаємо, на даний час в Україні заброньовано 538 тис. чоловіків, включно з держслужбовцями та працівниками військових адміністрацій.