Через яку помилку в трудовій книжці страховий стаж можуть не зарахувати для призначення пенсії.
Рішення Верховного Суду по справі № 300/8132/23.
Обставини справи:
У січні 2023 року чоловіку було призначено пенсію за віком, яку він отримував до вересня 2023 року. Але, в вересні 2023 року ПФУ було ухвалено нове рішення про відмову в призначенні пенсії з причини що до страхового стажу безпідставно враховано період роботи за 1992- 2003 роки, оскільки запис в трудовій книжці про звільнення скріплено печаткою, яка не містить інформації про код підприємства, а також за даними персоніфікованого обліку відомостей відсутнє підтвердження стажу роботи пенсіонера.
Звісно, пенсіонер звернувся до суду з метою скасувати рішення ПФУ і суди першої та апеляційної інстанції його підтримали.
Але, не погодившись з цими рішеннями ПФУ звернулося з касаційною скаргою до Верховного Суду, який задовольнив скаргу - рішення попередніх судів було скасовано та справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Головні висновки Верховного Суду по цій справі:
1) Наявність коду ЄДРПОУ на печатці обов'язкова, але її відсутність не може бути єдиною підставою для вилучення спірного періоду зі стажу, однак у сукупності з іншими обставинами може свідчити про можливі помилки в оформленні документів і бути підставою для перевірки їх достовірності.
2) Невідповідність "життєвого циклу" підприємства записам в трудовій книжці є суттєвими обставинами. Справа в тім, що під час розгляду справи встановлено, що записи в трудовій книжці не відповідають "життєвому циклу" підприємства, оскільки воно було ліквідовано у 2002 році, а згідно записів в трудовій книжці чоловік там "працював" після його ліквідації до 2004 року включно.
Окрім цього за відповідний період відсутні дані про сплату страхових внесків, що має принципове значення.










