Так звана «Ковідна тисяча» не покладатиме будь-яких обов’язків на платників податків, пов’язаних з декларуванням та сплатою податків. Про це заявили головний юрист ЮК Winner Максим Багнюк та Адвокат, АО Dixi Lex Яна Будова, пише «Мінфін».
Так, за словами юристів, податковим кодексом передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:
- сума державної та соціальної матеріальної допомоги;
- державної допомоги;
- компенсацій (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах);
- винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.
Як зазначив головний юрист ЮК WINNER Максим Багнюк, фактично одна тисяча гривень отримана від держави не буде доходом фізичної особи в розумінні статті 165 ПК України.
Більше того, юрист запевняє, що Конституціє (стаття 67) передбачено: «Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».
«Ковідна тисяча не покладатиме будь-яких обов’язків на платників податків, пов’язаних з декларуванням та сплатою податків», — підсумував юрист.
Адвокат АО Dixi Lex Яна Будова запевнила, що обов'язок подати декларацію та сплатити податки в даному випадку не виникає, оскільки соціальні виплати вважаються доходом і відображаються в декларації лише в разі їх монетизації, тобто виплати у грошовій формі.
Раніше економіст Михайло Кухар на своїй сторінці у фейсбук написав, що отримання 1 тисячі гривень за проходження повного курсу вакцинації проти covid-19 є соціальною допомогою та зобов'язує українців подавати річну декларацію про доходи.