Депутати пропонують встановлення мінімального терміну військової підготовки для мобілізованих

Дата: 23.02.2023 09:55

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9050 "Про внесення змін до статті 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу" щодо мінімального терміну військової підготовки мобілізованих", який передбачає встановлення мінімального терміну військової підготовки для мобілізованих.

Що пропонується документом?

Внести зміни до статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», а саме частину першу після абзацу третього доповнити двома новими абзацами такого змісту:

1. Мобілізовані, які до мобілізації не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідною військово-обліковою спеціальністю, можуть бути направлені у зону бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після НЕ МЕНШЕ, НІЖ ТРЬОХ МІСЯЦІВ ПІДГОТОВКИ за відповідною військово-обліковою спеціальністю (або швидше – за добровільної письмової згоди мобілізованого).

2. Мобілізовані, які протягом останніх п’яти років до мобілізації не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідною військово-обліковою спеціальністю, можуть бути направлені у зону бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після НЕ МЕНШЕ, НІЖ ОДНОГО МІСЯЦЯ ПІДГОТОВКИ за відповідною військово-обліковою спеціальністю (або швидше – за добровільної письмової згоди мобілізованого).

Які реалії сьогодні?

Якщо чоловік має бойовий досвід чи служив в армії, його одразу можуть направляти до військових частин. Однак непідготовлені військовозобов’язані спочатку проходять через навчальні центри. Чинним законодавством не визначено строк проходження такого «навчання». Це може бути як 14 днів, так й 72.

Крім того, величезна прірва у законодавстві щодо добровольчих формувань територіальних громад та їх підготовки, а також підготовки бійців рот охорони при ТЦК та СП, оскільки чимало випадків, коли "тиждень постріляли – й на 0".

Адвокат права