дезертирство

Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ) або скоїли дезертирство можуть повернутися до служби без наслідків

Дата: 17.07.2024 22:37

Парламент підтримав законопроєкт №11322, що передбачає можливість повернення до служби військовослужбовців, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ) або скоїли дезертирство.

За дезертирство не будуть саджати до в’язниці, якщо до закінчення розслідування особа добровільно повернеться до служби

Дата: 10.06.2024 10:24

За дезертирство не будуть саджати до в’язниці, якщо до закінчення розслідування особа добровільно повернеться до служби.

У Верховній раді зареєстровано відповідний законопроєкт.

Якщо злочин вчинено вперше і до закінчення досудового розслідування чоловік добровільно заявить слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби, його звільнять від кримінальної відповідальності.

Справи Майдану: Колишнього першого заступника Голови СБУ судитимуть за дезертирство

Дата: 24.05.2024 15:01

Прокурори ОГП скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього першого заступника Голови Служби безпеки України - керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Йому інкриміновано дезертирство, непокору та втрату документа, що містить державну таємницю (ч. 3 ст. 408, ч. 3 ст. 402, ч. 1 ст. 329 КК України).

Дезертирство: особливості кваліфікації в частині умислу: судова практика

Дата: 26.02.2024 17:23

Фабула справи

Солдата визнано винним у тому, що він, будучи військовослужбовцем, діючи в умовах воєнного стану, з метою ухилення від проходження військової служби, умисно самовільно залишив місце несення вартової служби з охорони та оборони важливого державного об'єкта, після чого свої службові обов'язки не виконував, заходів до повернення до військової частини не вживав, про своє місцезнаходження командуванню і в органи військового управління не повідомляв.

Підписка на дезертирство