Хто не зможе автоматично оформити субсидію і потрібно буде звертатися до ПФУ?

Дата: 27.08.2023 09:13

Житлова субсидія у новому опалювальному сезоні більшості українцям призначатиметься автоматично, оскільки інформація про право на пільги зберігається на порталі "Дія" та на сайті Пенсійного фонду. Але деяким громадянам усе ж доведеться особисто звертатися за призначенням субсидії.

Кому потрібно буде напряму звернутися до органів пенсійного фонду для оформлення субсидії розповіла директор департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко.

Зокрема, як пояснила Охріменко, подавати заяву на призначення допомоги з оплати житлово-комунальних послуг потрібно буде:

  • фактично зареєстрованим в помешканні особам, які не проживають за цією адресою;
  • особам, які проживають у помешканні, але не зареєстровані в ньому;
  • переселенцям, які користуються житловою субсидією за адресою, за якою вони зареєстровані як ВПО;
  • особам, які живуть в орендованому житлі на підставі договору оренди;
  • особам, які мають скраплений газ і тверде паливо — для отримання плати за балонний газ і вугілля їм потрібно звертатися до уповноважених органів раз на рік.

Вона також розповіла, що людям, які раніше не отримували житлову субсидію, але тепер передумали і хочуть оформити допомогу від держави, можуть подавати до органів пенсійного фонду заяву, у якій задекларують усіх членів домогосподарства, на яке буде призначатися субсидія. Також у заяві слід вказати послуги, якими користуються.

"Якщо людина подає заяву самостійно через портал, зазначаючи послугу, якою вона користується, важливо правильно вказати постачальника, який надає послугу і код ЄДРПОУ. Тому що саме ці дані є підставою для запиту до організації надавача послуг на отримання тарифів", — зазначила Олена Охріменко.