Оскарження неефективного розслідування фактів жорстокого поводження з засудженим з боку працівників пенітенціарної установи

Дата: 15.03.2023 19:30

Правова позиція ЄСПЛ у справі «OCHIGAVA v. GEORGIA» від 16.02.2023, заява № 14142/15 https://cutt.ly/Q8NWWGv

Заявник скаржився на неефективне розслідування фактів систематичного жорстокого поводження з ним з боку працівників пенітенціарної установи. Також вказував на відсутність належного відшкодування завданої йому внаслідок цього матеріальної і моральної шкоди.

ЄСПЛ зазначив, що тільки окремих працівників установи виконання покарань, які жорстоко поводились із Заявником, було притягнуто до кримінальної відповідальності. Однак такий результат процесуально недосконалого кримінального провадження не може вважатися таким, що становить достатнє відшкодування для заявника.

Суд наголосив, що національні суди встановили п'ять окремих випадків, коли Заявник особисто зазнавав жорстокого поводження. Суди також встановили, що метою систематичного жорстокого поводження співробітників з ув'язненими було вселити страх і таким чином домогтися їх повної покори. На думку Суду, ці висновки національних судів чітко вказують на те, що жорстоке поводження із Заявником, окремі акти якого не можуть не кваліфікуватися як катування, було безпосередньо пов'язане з державою-відповідачем та вчинялося представниками тюремної адміністрації як частина систематичного знущання над ув'язненими.

З огляду на вищенаведене, а також на той факт, що Заявнику не було присуджено відшкодування за тілесні ушкодження, яких він зазнав внаслідок жорстокого поводження, мало місце порушення матеріального змісту ст.3 Конвенції.

ZakonOnline