Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання українських військових

Дата: 28.11.2023 17:48

Рада Європейського Союзу збільшила на 194 мільйони євро фінансування місії з навчання військових ЗСУ. Загальна сума програми становить 255 млн євро.

Про це повідомляє hromadske з посиланням на сайт Ради ЄС.

Підтримка в межах Місії військової допомоги ЄС на підтримку України (EUMAM Ukraine) надаватиметься через Європейський фонд миру (EPF).

«Ця підтримка продовжить сприяти широкомасштабній підготовці особового складу ЗСУ й дозволить державам-членам ЄС забезпечити необхідне навчальне обладнання та постачання», — пояснили у Раді ЄС.

Станом на листопад підготовку в межах EUMAM пройшли понад 34 тисячі українських військових.

Як зазначається, 17 жовтня 2022 року Рада ЄС ухвалила створення EUMAM Ukraine з початковим терміном дії два роки. Місія є прямою відповіддю на звернення України про підтримку і забезпечує індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку українських військових, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів із проведення підготовки.

У 2023 році українська влада визнала важливий внесок EUMAM Ukraine і звернулася з проханням про розширення навчання за програмою для Нацгвардії, Держприкордонслужби, Нацполіції та СБУ.

Наразі участь у підготовці українських військових у межах EUMAM Ukraine беруть 24 країни ЄС та Норвегія. Це найбільша місія за всю історію ЄС.