робота

Цькування з боку колег або керівництва: як проявляється мобінг?

Дата: 12.01.2024 13:36

На практиці часто трапляються випадки, коли працівники звільняються через цькування з боку колег або керівництва. Таке цькування називають мобінгом та як йому можна уникнути.

Феномен мобінгу властивий для будь-якої держави, зокрема й України, і трапляється як на державних підприємствах, так і в приватних.

Пропонуємо з’ясувати, як проявляється мобінг на підприємстві, в установі, організації та як йому можна запобігти.
• неадекватне сприйняття власної індивідуальності, занижена самооцінка, комплекс неповноцінності, беззахисність;

Чем восполнить отсутствие опыта работы?

Дата: 23.12.2023 19:28

Опыт работы – один из главных блоков в вашем резюме, которому работодатель уделяет наибольшее внимание и значение при отборе кандидатов на вакансию. Этот раздел важен, даже если вы раньше не имели рабочего опыта и только начинаете работать после получения квалификации. Вместо тяготить работодателей отсутствием, вам нужно демонстрировать, чем можете заполнить этот раздел, чтобы работа в Одессе, Киеве, Виннице или другом городе была вашей.

В Україні з’явився сайт із пошуку вакансій у сфері відбудови й транспорту

Дата: 10.12.2023 17:12

Мінінфраструктури разом з Держагентством відновлення, АТ “Укрпошта та АТ “Укрзалізниця”, за підтримки громадської спілки "Українська інфраструктурна асоціація", а також порталу robota.ua створили вебсайт "Робота та відновлення".

На сайті розміщені вакансії в галузях транспорту, зв’язку, будівництва та відбудови в цілому, повідомляє Мінінфраструктури.

Стажування: шлях до успіху чи зловживання правами працівника?

Дата: 22.11.2023 17:02

“В принципі, Ви нам підходите, але пропонуємо 2 місяці безоплатного стажування, щоб вирішити чи будете Ви у нас працювати чи ні!”

Скільки з нас чули таку фразу по завершенні співбесіди?

Юридичний порадник для ВПО надає розʼяснення: що ж взагалі таке стажування.

Уряд надаватиме роботодавцям компенсацію за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Дата: 23.08.2023 15:16

Уряд компенсуватиме роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп в розмірі до 100,5 тис. грн.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабміну, повідомляє Міністерство економіки України.

ФОП замість офіційного працевлаштування: чи законна така пропозиція роботодавця?

Дата: 15.08.2023 12:01

Підміна офіційних трудових відносин псевдопідприємництвом є, насамперед, порушенням прав самого працівника. Роботодавець у такий спосіб зменшує для себе сплату податків і знімає із себе відповідальність за безпеку праці працівника, оскільки згідно з чинним законодавством ФОП самостійно провадить підприємницьку діяльність, а отже й сам несе відповідальність за усі дії та ризики.

Надомна і дистанційна робота: в чому різниця?

Дата: 08.08.2023 16:53

Надомна та дистанційна робота почали користуватись попитом серед роботодавців та працівників ще з часів епідемії коронавірусу. Зараз, коли значна кількість українців через війну покинули свої домівки такі форми організації праці впроваджені в багатьох підприємствах та організаціях.

Дуже часто поняття «надомна» та «дистанційна» робота плутають або сприймають як одне. Проте це принципово різні форми організації праці.

Чи можуть переселенці дистанційно звільнитися з попередньої роботи?

Дата: 08.07.2023 09:39

Внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір у звʼязку з неможливістю продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, має право припинити такий договір в односторонньому порядку. 

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО? 

Необхідно подати до центру зайнятості за місцем проживання/перебування заяву на ім’я роботодавця.

Датою припинення трудового договору є наступний день після подання такої заяви.

Правове регулювання роботи сезонних працівників

Дата: 31.05.2023 12:44

Весняно – літній сезон це не тільки час відпусток, подорожей, прогулянок, свіжих фруктів та овочів. Це ще й пора сезонних робіт. Адже саме в весняно – літній період підприємства певних галузей економіки, наприклад, «сільгоспники» активізують свою діяльність і потребують додаткових працівників.

Як діяти роботодавцеві, якщо працівник-військовослужбовець перебуває в полоні - роз'яснення юриста

Дата: 17.05.2023 18:41

З початком повномасштабного вторгнення відносини працівник-роботодавець змінилися. Обом учасникам трудових відносин доводиться шукати відповіді на багато запитань, про які раніше навіть не думали, наприклад – чи зберігається за працівником-військовослужбовцем середній заробіток на підприємстві, якщо він потрапив у полон?

Медіаплатформа про роботу budni звернулась до Ігоря Ясько, адвоката, к.ю.н., керуючого партнера ЮК Winner щоб отримати відповідь на це та інші актуальні запитання.

Підписка на робота